TopTip

Novinky
PODCAST: Ako som chránil pápeža na Slovensku

PODCAST: Ako som chránil pápeža na Slovensku zdroj foto: FB Juraj Zábojník

Na našom podcaste pribudla nahrávka rozhovoru s Jurajom Zábojníkom. Redaktor Pavol Hudák zistil aj to, že pápežov život bol počas návštevy Slovenska v ohrození.

​Bývalý riaditeľ úradu na ochranu ústavných činiteľov Juraj Zábojník považuje pápeža Jána Pavla II. za najväčšiu svetovú osobnosť, akú mal možnosť sprevádzať. Svätého Jána Pavla II. sprevádzal počas jeho návštev Slovenska v rokoch 1991 a 1995. Pri druhej návšteve Svätého Otca bol zodpovedný za jeho ochranu v spolupráci so švajčiarskou gardou, tajnými službami a ďalšími odborníkmi. Aj keď pápeža strážil a šoféroval obrnené auto, v ktorom ho vozili, mal možnosť zažiť s poľským pápežom pekné chvíle a porozprávať sa s ním. Viac povie redaktor Pavol Hudák.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 02.06.2020

  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za pána Waldemara, za zdravie duše i tela. Justína
  • Za zdravie a Božie požehnanie pre mňa a za dary Ducha Svätého. Valeria
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.