TopTip

Počet kresťanov v Sýrii sa naďalej zmenšuje

Počet kresťanov v Sýrii sa naďalej zmenšuje

Počet kresťanov v Sýrii sa naďalej zmenšuje. „Či prežijeme alebo nie, to je otázka, ktorú si kladie väčšina veriacich v Krista, vrátane biskupov,“ hovorí františkán a farár v Aleppe, páter Ibrahim Alsabagh. Ako zdôrazňuje, závisí to od podpory zvonku.

Sýrsky františkán tvrdí, že kresťania si neželajú, aby sa z ich kostolov stali múzeá; žiaľ, situácia sa však ustavične zhoršuje.

„Reč je o utrpení, ktoré netrvá iba niekoľko posledných mesiacov, ale už desať rokov. Zdalo sa, že to už nemôže byť horšie, no teraz je zrejmé, že áno,“ hovorí páter Ibrahim Alsabagh.

„Nikdy sme neprerušili charitatívnu pomoc, potravinové balíčky, zdravotnícku podporu ani realizáciu konkrétnych drobných projektov týkajúcich sa vytvárania pracovných príležitostí prostredníctvom mikroúverov. Nepretržite pomáhame ľuďom pri obnove zničených domov. Svoju budúcnosť vytvárame s pomocou Božej milosti.

Chceme tu naďalej žiť, nechceme odchádzať, opustiť naše kostoly a dopustiť, aby z nich boli múzeá alebo niečo iné. Všetkými silami sa snažíme podporovať kresťanské komunity. Veľmi ma teší, že sme tento rok mali aj krsty a niekoľko mladých párov si vyslúžilo sviatosť manželstva. Uskutočnili sa aj prvé sväté prijímania.

To všetko je ovocie Božieho milosrdenstva. Je tu mnoho rodín, ktoré sú nádejou, že prežijeme, zostaneme a ešte viac tu zapustíme korene,“ dodáva farár v sýrskom Aleppe Ibrahim Alsabagh (Zdroje: RV CZ / Katolícke noviny).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.