TopTip

Počas koronakrízy výrazne narástol pocit strachu, neistoty, odcudzenia a pretrhli sa mnohé sociálne vzťahy

Počas koronakrízy výrazne narástol pocit strachu, neistoty, odcudzenia a pretrhli sa mnohé sociálne vzťahy TK KBS

Počas koronakrízy výrazne narástol pocit strachu, neistoty, odcudzenia a pretrhli sa mnohé sociálne vzťahy. Mladí ľudia, ktorí sa bežne realizujú v spoločenstvách a v skupinách, boli dlhodobo odkázaní na život v online svete, čo sa na niektorých podpísalo negatívne. Veci, ktorými mladí ľudia žijú sa bežne riešia v rozhovoroch a komunikácií. Priestor, ktorý ponúka pomoc a sprevádzanie predstavuje Rada pre mládež Košickej eparchie na svojej webovej stránke cez novú ponuku pre mladých, online poradňu nazvanú Uchom a srdcom. 

Online poradňa Uchom a srdcom na stránke aetos.sk ponúka mladému človeku tri druhy rozhovoru. Duchovný rozhovor, rozhovor s psychologičkou a koučovací rozhovor. Aby mladý človek neostal sám o uzavretý, rozhodla sa Rada pre mládež vytvoriť priestor, v ktorom môžu mladí vypovedať svoje vnútorné prežívanie. „To, kým sme, to, čo máme, čo vieme, čo nás zaujíma zároveň môže slúžiť ako pomoc pre druhých. A čo sa týka zloženia tímu, tak pre duchovný rozhovor máme pripravených teda kňazov a rehoľné sestry, ktorí sú zároveň členmi Rady pre mládež, takže oni sú pripravení a ochotní ponúknuť duchovný rozhovor. Čo sa týka koučovacieho rozhovoru, tak tam sme teda traja s otcom Jankom a ešte s našou animátorkou Števkou. Tvoríme takú trojicu, ktorí sme prešli školením. A čo sa týka psychologického rozhovoru, tak tam zatiaľ máme psychologičku Gabiku Fedorišinovú, ktorá je pripravená ponúkať práve toto psychologické poradenstvo,“ hovorí Milan Kmec z Rady pre mládež Košickej eparchie.
Názov online poradne Uchom a srdcom hovorí o tom, že ide o priestor, kde sú ľudia ochotní venovať svoj čas, v ktorom chcú uchom počúvať a srdcom vnímať situáciu mladého človeka. „Nechceme tu byť len pre mladých, ktorí si povedali, že máme problém, ale nechceme tu byť pre všetkých mladých, ktorí hľadajú možno ako byť lepším v nejakej veci, ako sa niekde posunúť vo svojom živote, ako možno urobiť svoj život a to, čo prežívam kvalitnejším. Chceme tu byť aj pre tých, ktorí problém majú, ale aj pre tých, ktorí tú vec, ktorú vo svojom živote riešia, či je to výzva, či je to nejaká otázka. Chceme tu byť pre vás,“ povedal Ján Fedorišin, kňaz zapojený do projektu.
Poradňa Uchom a srdcom funguje online na spomínanej stránke aetos.sk, ale je možné dohodnúť si aj osobné stretnutie a rozhovor.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.