TopTip

Patriarcha Kirill pochválil ruských olympionikov za ich správanie

Patriarcha Kirill pochválil ruských olympionikov za ich správanie zdroj foto: pixabay.com

Ruský patriarcha Kirill pogratuloval k „vynikajúcim výsledkom“ ruským účastníkom a účastníčkam na olympijských hrách počas ceremoniálu k ich návratu z Tokia. Na oslave 9. augusta vyhlásil, že „dôstojne“ reprezentovali Rusko na tejto medzinárodnej súťaži. Svojím vystúpením dokázali celému svetu, že „v jadre ruského športu spočíva predovšetkým snaha dosiahnuť maximálne výsledky v poctivom boji“.

Pre systematický doping bolo Rusko vylúčené z mnohých medzinárodných súťaží vrátane olympijských hier v Tokiu. Nezaťažení športovci však mohli súťažiť s „neutrálnym“ statusom, takže ruská vlajka a hymna boli zakázané a na ich športovom oblečení, ktoré mali v národných farbách, chýbal názov štátu. Napriek tomu ich výsledky sa v Rusku oslavujú ako ruské úspechy.

Vo svojom prejave patriarcha vyjadril poľutovanie nad tým, že šport je „nie vždy oddelený od politiky“, ako to bolo zrejmé na olympijských hrách. Avšak nijaké „politické prekážky“ nemohli umenšiť výsledky, ktoré „sú zrejmé profesionálom a všetkým čestným ľuďom“. Patriarcha ďalej pochválil športovcov za to, že sa správali úctivo ku všetkým svojim súperom. Ukázali tým „bratské city k športovcom z krajín, v ktorých žijú národy s rovnakými koreňmi a s rovnakou vierou“, a to „bez ohľadu na všetky vonkajšie, často umelé rozdelenia“. Ako patriarcha celej Rusi Kirill držal palce aj športovcom z Ukrajiny, Bieloruska, Kazachstanu, Moldavska a ďalších bývalých sovietskych republík.

Zdroj: NÖK

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.