TopTip

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi ponúka pôstny kalendár

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi ponúka pôstny kalendár TK KBS

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej Cirkvi ponúka aj tento rok pôstny kalendár. Každý, kto sa zaregistruje na jeho odber, dostane denne krátky príbeh o nasledovaní Krista v krajinách, kde kresťania trpia prenasledovaním alebo existenčnou núdzou. Na konci každého príbehu je modlitba k svätému Jozefovi.

 

Pápežská nadácia ACN – Pomoc trpiacej cirkvi ponúka pôstny kalendár ako duchovnú prípravu na Veľkú noc. Hovorí Ján Tkáč zo slovenskej kancelárie Pápežskej nadácie ACN – Pomoc trpiacej cirkvi: „Každý, kto sa prihlási, dostane každý deň počas pôstu krátky príbeh nejakého kresťana z Afriky. Je to príbeh o nasledovaní Krista, o vernosti a o obetách, ktoré títo ľudia prinášajú pre vieru v Boha. Pôstny kalendár môže slúžiť na osobnú pobožnosť alebo na osobnú modlitbu doma, ale samozrejme, dá sa využiť aj ako materiál na prípravu katechéz, hodín náboženstva alebo aj vo farnosti.“


Jednotlivé príbehy pochádzajú od partnerov Pápežskej nadácie ACN priamo z Afriky z regiónu Sahel. „Mohli by sme povedať, že región Sahel, teda krajiny subsaharskej Afriky sú dnes naozaj časovanou bombou, pretože násilie tam skutočne narastá každým dňom. Počet teroristických útokov stúpol na osemsto ročne. Zomierajú tisícky ľudí každý rok a na úteku je viac ako pol milióna ľudí,“ povedal pre Rádio LUMEN.


Každý, kto sa zapíše na odber pôstneho kalendára od ACN, dostane podľa Jána Tkáča ešte jeden bonus navyše. „Dostane aj krížovú cestu. Krížová cesta vyzerá tak, že každé jedno zastavenie napísal človek, ktorý slúži kresťanom v núdzi v Afrike, a tak sa môžeme dozvedieť príbehy kresťanov zo štrnástich krajín Afriky,“ dodal.


Požiadať o zasielanie myšlienok z pôstneho kalendára je možné na stránke www.acnslovensko.sk.

 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.