TopTip

Pápežská cesta do Libanonu azda ešte v roku 2022

Pápežská cesta do Libanonu azda ešte v roku 2022 zdroj foto: pexels.com

Vatikánsky „minister zahraničných vecí“ arcibiskup Paul Richard Gallagher si myslí, že pápež František v blízkej budúcnosti navštívi Libanon. Malo by k tomu dôjsť hneď, ako to podmienky dovolia - možno ešte dokonca v tomto roku, povedal Gallagher na stretnutí s diplomatickým zborom v stredu vo Vatikáne.

Veľvyslancom referoval o svojej vlastnej nedávnej ceste do Libanonu. Intenzita stretnutí mu umožnila zažiť realitu Libanonu. Gallagher povedal, že neexistuje konsenzus o tom, ako riešiť problémy, ktoré sužujú túto krajinu.

Gallagher dodal, že ho znepokojuje najmä vysťahovalectvo mladých ľudí z Libanonu. Na mieste potvrdil, že Svätá Stolica je pripravená podporovať národný dialóg, ak si ho budú želať všetky zúčastnené strany.

Príležitosťou Gallagherovej cesty bolo 75. výročie diplomatických vzťahov medzi Svätou Stolicou a Libanonom. V hlavnom meste Bejrúte sa 68-ročný arcibiskup Gallagher rozprával s mnohými predstaviteľmi z oblasti politiky a náboženstva.

Libanon sa v ostatnom čase teší veľkej pozornosti v Ríme. František sa viackrát vyjadril k tamojšej neistej situácii. Krajina je v hospodárskej a politickej kríze, ktorá trvá už od roku 2019, a ktorú prehĺbil najmä silný výbuch v prístave Bejrút v auguste 2020. Podľa informácií humanitárnych organizácií takmer 80 percent Libanončanov je akútne ohrozených chudobou a sú odkázaní na núdzovú humanitárnu pomoc.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Principal proyecto del 2019 para una casa unifamiliar con tejado a dos aguas.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.