TopTip

Pápežovi Františkovi sme padli do oka, hovorí vladyka Babjak

Pápežovi Františkovi sme padli do oka, hovorí vladyka Babjak TK KBS

Pápežovi Františkovi sme padli do oka. Aj týmito slovami komentoval ohlásenú septembrovú cestu Svätého Otca na Slovensko arcibiskup Prešovskej archieparchie vladyka Ján Babjak. V príhovore, ktorý zverejnila Televízia Logos, tiež pripomenul, že František doteraz navštevoval výlučne chudobné miestne cirkvi.
„Slovensko medzi ne iste nepatrí. Alebo predsa? Áno, duchovne sme na tom nie celkom dobre. Sekularizmus zasiahol aj Slovensko a my to všetci cítime. Mnohí ľudia sa stali menej horlivými, až vlažnými,“ povedal vladyka.
Za veľmi výnimočné označil Ján Babjak aj to, že pápež bude na východe Slovenska sláviť byzantskú svätú liturgiu. „Iste, účasť Svätého Otca v Prešove a slávenie svätej Božskej liturgie bude pre všetkých gréckokatolíkov balzam na dušu po všetkých tých krížoch a utrpeniach, ktoré naša cirkev prežila v minulom storočí, v 50-tych rokoch komunistického prenasledovania a likvidácie cirkvi. Rany sú už zacelené a táto návšteva je ako balzam, ktorý hojivosť rán ešte viac urýchli,“ zdôraznil.
Vladyka Ján Babjak zároveň povzbudil všetkých gréckokatolíkov, aby položili dôraz na duchovnú prípravu na návštevu Svätého Otca. „Lebo takto duchovne pripravení chceme mať otvorené srdcia pre každé slovo Svätého Otca Františka, aby sme jeho posolstvo dokázali v plnosti pochopiť, prijať a z neho žiť."

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.