TopTip

Pápež František prijal pozvanie na návštevu Slovenska nielen od prezidentky, ale aj od cirkvi

Pápež František prijal pozvanie na návštevu Slovenska nielen od prezidentky, ale aj od cirkvi TK KBS

Deň pred sviatkom Svätých Cyrila a Metoda pápež František ohlásil svoju návštevu Slovenska. Podľa predsedu Konferencie biskupov Slovenska bratislavského arcibiskupa metropolitu Mons. Stanislava Zvolenského je takéto konanie podobné aktivite apoštola Petra, ktorého je Svätý Otec nástupcom. Povedal to v relácii Rádia Lumen Zaostrené. 

Podľa bratislavského arcibiskupa metropolitu Stanislava Zvolenského pápež František prijal pozvanie na návštevu Slovenska nielen od prezidentky Zuzany Čaputovej, ale aj od slovenskej cirkvi. „Nie je to len na úrovni štátu, zvyčajne je pozvanie predovšetkým, samozrejme, od hlavného predstaviteľa štátu, od prezidenta, v našom prípade od prezidentky. Ale zároveň aj jestvuje pozvanie od predstaviteľov miestnej cirkvi. V konkrétnom prípade sa dá hovoriť akoby o spoločnom pozvaní všetkých biskupov,“ povedal predseda KBS.
Slovenskí biskupi pozývali pápeža Františka na Slovensko počas jednotlivých stretnutí so Svätým Otcom.  „Vyjadrenie ku všetkým ľuďom dobrej vôle znamená, že prichádza k celej spoločnosti, teda k všetkým, ktorí sú otvorení ho prijať, stretnúť sa s ním, počúvať ho. A zároveň k veriacim na všetkých stretnutiach, ktoré majú náboženský charakter,“ vysvetlil bratislavský arcibiskup metropolita.
Celú reláciu Zaostrené s bratislavským arcibiskupom Stanislavom Zvolenským môžete nájsť v archíve Rádia Lumen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.