TopTip

Pápež František označil dokument EÚ za anachronizmus

Pápež František označil dokument EÚ za anachronizmus SpC-Vatikan

Pápež František počas spiatočného letu z Grécka absolvoval na palube lietadla tradičnú tlačovú konferenciu. Okrem iného v nej odpovedal na otázku ohľadom dokumentu o inkluzívnej úradnej komunikácii na úrovni Európskej únie. Metodický materiál určený európskym byrokratom predstavila európska komisárka pre rovnosť príležitostí Helena Dalliová. Okrem iného sa v ňom odporúča nahradiť v komunikácii termín „vianočné obdobie“ za „obdobie sviatkov“. Pápež František túto snahu nazval anachronizmom. „V histórii sa o to pokúšali mnohí, mnohé diktatúry. Spomeňte si na Napoleona, spomeňte si na nacistickú diktatúru, komunistickú diktatúru. Je to móda rozriedeného sekularizmu, destilovanej vody. Ale to je niečo, čo v dejinách nefungovalo,“ povedal Svätý Otec.
Svätý Otec ďalej upozornil, že Európska únia, ktorá je podľa neho nevyhnutná, sa musí vyvarovať ideologických kolonizácií, čo by mohlo viesť k jej rozdeleniu. „Európska únia musí rešpektovať vnútornú štruktúru každej krajiny, rozmanitosť krajín a nie chcieť uniformovať.“ Pápež František na záver dodal, že každá krajina v Európskej únii má svoje špecifiká, no zároveň má byť otvorená voči ostatným krajinám únie.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.