TopTip

Pápež František je podľa Mariána Gavendu vnímavý na Ducha Svätého

Pápež František je podľa Mariána Gavendu vnímavý na Ducha Svätého TK KBS

Pápež František je vnímavý na Ducha Svätého - na margo septembrovej návštevy Slovenska to povedal bývalý hovorca Konferencie biskupov Slovenska Marián Gavenda. Vyjadril sa tak v relácii Rádia Lumen Zaostrené, v ktorej hovoril aj o tom, čo všetko treba pripraviť na návštevu Svätého Otca na Slovensku. 

Marián Gavenda bol počas návštevy Jána Pavla II v roku 2003 zodpovedný za vybudovanie mediálnej štruktúry. V rozhovore naznačil, na čo všetko treba myslieť pri príprave návštevy pápeža. „To je ako tie dielčie nácviky na spartakiádu a potom sa to celé scvičilo. To si treba uvedomiť, že pri svätej omši na miništranta kývnem, dones mi kalich, ak sa pozabudne, že je zamyslený a podá mi ho potom na oltár, ale tam je to ďaleko. Liturgista to má odkrokované, koľko je to krokov. On vie, že pri štvrtej prosbe spraví takto malíčkom a dole liturgista zoberie človeka, čo má pridelené obetné dary, aby už kráčal k oltáru. To je len jeden malý detail, ale keby toto nebolo nacvičené, tak to sú veľké prestoje, prázdno, to všetko musí byť ako dobrý orchester zladené a oni sú v tom majstri.“
Podľa Mariána Gavendu je výnimočné, že pápež František na Slovensku strávi štyri dni. „Potom sa bude dôležité pýtať hlavne na základe jeho príhovorov a reakcií, že čo nám to chce povedať. No isto, všetky tie skupiny, je to vždy aj určité ocenenie za minulosť. Keď ide napríklad o Rómov, uznávajú to aj civilné autority, cirkev robí veľmi účinnú službu rómskym komunitám. Tak je to aj prejav záujmu o tých, ktorých spoločnosť vníma ako marginalizovaných a teda ide medzi nich,“ uviedol marián Gavenda.
Celú reláciu Zaostrené s bývalým hovorcom Konferencie biskupov Slovenska Mariánom Gavendom si môžete vypočuť z archívu Rádia Lumen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.