TopTip

Pápež a anglikánsky prímas požadujú viac mierového úsilia v Južnom Sudáne

Pápež a anglikánsky prímas požadujú viac mierového úsilia v Južnom Sudáne zdroj foto: pexels.com

Pápež František a anglikánsky prímas Justin Welby vyzvali politických lídrov Južného Sudánu, aby zintenzívnili úsilie o mier. Uprostred výziev a zápasov tejto doby by mali nájsť nové cesty odpustenia a slobody, uvádza sa vo veľkonočnom posolstve, ktoré Vatikán zverejnil v sobotu. Pod listom je podpísaný aj moderátor Škótskej cirkvi Jim Wallace.

Začiatkom júla František, Welby a Wallace spoločne navštívia Južný Sudán. „V očakávaní našej letnej mierovej púte sa tešíme na návštevu vašej veľkej krajiny,“ uvádza sa v závere posolstva.

V roku 2011 dosiahol Južný Sudán nezávislosť od Sudánu. O dva roky neskôr vypukla etnicky motivovaná občianska vojna medzi prezidentom Salvom Kiirom a jeho zástupcom Riekom Macharom. V nasledujúcich rokoch prišlo o život viac ako 400-tisíc obyvateľov Južného Sudánu. Len pomaly napreduje mierový proces v najmladšej krajine na svete, ktorý prebieha od roku 2018.

Zdroj: Kathpress

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.