TopTip

Osamelým seniorom pomôže s registráciou na očkovanie proti COVID-19 Trnavská arcidiecézna charita

Osamelým seniorom pomôže s registráciou na očkovanie proti COVID-19 Trnavská arcidiecézna charita TK KBS

Osamelým seniorom z Trnavskej arcidiecézy pomôže s registráciou na očkovanie proti ochoreniu COVID-19 Trnavská arcidiecézna charita. Podmienkou je vek minimálne sedemdesiatpäť rokov a tiež to, že sa nemajú na koho obrátiť. V nevyhnutných prípadoch vie charita zabezpečiť aj sprevádzanie do vakcinačného centra. Seniori sa môžu hlásiť v pracovných dňoch telefonicky a ak telefón nemajú, prijmú ich aj osobne v sídle charity na Hlavnej 43 v Trnave. 

 

Nie všetci seniori, ktorí majú aktuálne nárok na očkovanie, teda sedemdesiatpäťroční a starší, majú prístup na internet. S vyplnením registračného formulára im preto pomôžu pracovníci charity. PR manažérka Trnavskej arcidiecéznej charity Darina Kukuľová-Kvetanová však upozorňuje, že službu neposkytujú paušálne každému seniorovi. „Pri registrácii pomáhame osamelým seniorom z územia, na ktorom pôsobíme. Teda z okresov Trnava, Hlohovec, Piešťany, Nové Mesto nad Váhom, Galanta, Dunajská Streda a Komárno,“ povedala pre Rádio Lumen.


Záujemcovia z okresu Piešťany môžu zavolať na telefónne číslo 0910 788 031. Pre okresy Trnava, Hlohovec, Galanta, Nové Mesto nad Váhom, Dunajská Streda a Komárno charita pridelila číslo 0948 887 486. Linky sú dostupné v pracovných dňoch od ôsmej do šestnástej hodiny. Charita prosí ľudí, aby telefonovali iba v tomto čase. „Pokiaľ ide o seniora, ktorý je imobilný, sám sa nedokáže do vakcinačného centra dopraviť a nemá rodinu ani známych, ktorí by mu s tým pomohli, budeme sa snažiť zabezpečiť mu sprevádzanie na očkovanie,“ uviedla Darina Kukuľová-Kvetanová.


V ďalšej fáze očkovania budú zamestnanci trnavskej charity pomáhať s registráciou aj seniorom mladším ako sedemdesiatpäť rokov zo spomínaných okresov. V prípade záujmu plánuje Slovenská katolícka charita zaviesť túto službu aj v ďalších regiónoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.01.2022

  • O dar viery pre synčeka, milosť obrátenia pre manželku, pokoj v rodine, potrebné milosti pre Bohu známu sestru a osobný úmysel. (Ján)
  • O návrat mojich dospelých detí k viere. (mama)
  • O zdravie a vyriešenie aktuálnych zdravotných i osobných problémov. (Gabriela)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.