TopTip

Opäť začína kampaň „Adoptuj si politika”

Opäť začína kampaň „Adoptuj si politika” TK KBS

Združenie kresťanských spoločenstiev mládeže spolu s ďalšími kresťanskými organizáciami opäť spúšťajú kampaň „Adoptuj si politika”. V rámci kampane budú modlitebne podporovať politikov v našej krajine. Začiatky projektu siahajú do roku 2013, vtedy sa do modlitieb zapojilo cez 1400 ľudí.
Modlitebná kampaň „Adoptuj si politika” prvýkrát pozvala ľudí modliť sa za politikov v roku 2013. Vtedy sa doň zapojilo viac ako 1400 ľudí. Organizátori modlitieb chcú politikom vyprosiť múdrosť a zodpovednosť v rozhodovaní a zasadzovaní sa za spoločné dobro. Hovorí koordinátorka modlitebnej kampane Andrea Bielová.
„Veríme, že Pán Boh miluje ľudí tejto krajiny, všetkých bez rozdielu a my ako kresťania chceme priať našim politikom, političkám do osobného života bez ohľadu na to, či sa s nimi v názoroch zhodneme alebo nie, či napĺňajú naše predstavy alebo nie, len to najlepšie, lebo veríme, že toto je kresťanské. Tužíme, aby sa stali požehnaním pre túto krajinu. Veríme, že im v tom môžeme pomôcť práve cez modlitbu, žehnanie a úctu,“ povedala Andrea Bielová, koordinátorka modlitebnej kampane.
Organizátori kampane veria, že je lepšie modliť sa ako šomrať. Ich túžbou je pomôcť budovať kultúry úcty namiesto preklínania a zlorečenia. Nástrojom toho má byť práve adopcia politika. „Jednou z definícii slova adopcia je prijatie osoby za vlastnú alebo osvojenie si, a teda adopcia politika pre nás znamená, že si daného politika osvojíme skrz modlitbu, čiže urobíme záväzok pravidelne sa za neho modliť a žehnať mu. Nemá to byť len o tom, že niekde sa prihlásime a necháme to tak, ale ide o aktívne zapojenie sa do modlitieb,“ vysvetlila Andrea Bielová.
Do modlitebnej kampane je možné zapojiť sa na webovej stránke adoptujsipolitika.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.