TopTip

Ohádzaný vajcami

Ohádzaný vajcami zdroj foto: pexels.com

Neznáme osoby opätovne ohádzali vajcami dom kňaza kritického voči vláde na Kube. Ako v nedeľu informovali nezávislé portály, fara kňaza Rolanda Montesa de Oca vo Vertientes v stredokubánskej provincii Camagüey bola v minulosti opakovane terčom podobných útokov, pri ktorých boli zanechané aj posolstvá. V posolstve zverejnenom na Facebooku kňaz vyhlásil, že takéto akcie ho nezastrašia a ani v ňom nevyvolajú nenávisť. V minulosti tento duchovný informoval, že ho občas sledovalo vozidlo kubánskej štátnej bezpečnosti.

Demonštrácie za demokraciu

Na komunistickej Kube v minulom roku demonštrovali tisíce ľudí proti štátnej represii, za demokratické otvorenie systému jednej strany a proti zásobovacej kríze. Organizácie zasadzujúce sa za ľudské práva hlásili násilné zákroky uniformovaných bezpečnostných síl a bezpečnostných síl v civile proti protestom. Bolo zatknutých množstvo novinárov, umelcov, aktivistov a intelektuálov. Niektorým z nich hrozia roky väzenia.

V polovici novembra vláda zakázala nové protesty. Mimovládna organizácia „Prisoners Defenders“ koncom roka 2021 informovala, že v súčasnosti je na Kube približne 850 politických väzňov. Socialistická vláda popiera, že na Kube sú politickí väzni, a obviňuje USA z podnecovania protestov na Kube.

Zdroj: KNA

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.