TopTip

Odkaz sviatku Lateránskej baziliky: Pán túži prebývať v každom srdci

Odkaz sviatku Lateránskej baziliky: Pán túži prebývať v každom srdci

„Dnes, na sviatok Výročia posviacky Baziliky svätého Jána v Lateráne si pripomíname, že Pán túži prebývať v každom srdci. I keď sa nám stane, že sa od neho vzdialime, Pánovi stačia tri dni, aby znovu postavil svoj chrám v nás! (porov. Jn 2,19)“. Týmto internetovým odkazom z twitterového účtu Pontifex komunikoval pápež František v dnešný deň, pondelok 9. novembra.

Lateránska bazilika, posvätená pápežom Silvestrom v roku 324, bola po stáročia hlavným sídlom pápeža a dodnes zostáva jeho katedrálnym chrámom. Plný titul Lateránskej baziliky znie Katedrála Najsvätejšieho Spasiteľa a svätých Jána Krstiteľa a Jána Evanjelistu v Lateráne. Každý novozvolený pápež sem tradične prichádza sláviť svätú omšu pri začiatku svojho pontifikátu. Pápeži tak robia aj pri početných iných príležitostiach, najmä s pastoračným dosahom pre samotnú Rímsku diecézu.

Po minulé roky sem prichádzal Svätý Otec František viackrát do roka sláviť Eucharistiu alebo viesť duchovnú obnovu pre kňazov a pastoračných pracovníkov. Zo svojho zvyku sláviť na tomto mieste 9. novembra svätú omšu spolu so spoločenstvom diecézy urobil tento rok výnimku. Prispel k tomu vývoj celkovej zdravotnej situácie vo Večnom meste vzhľadom riziko šírenia infekcie COVID-19.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.