TopTip

Od začiatku júna je opäť sprístupnená Galéria ikon v Žiline

Od začiatku júna je opäť sprístupnená Galéria ikon v Žiline TK KBS

Od začiatku júna je opäť sprístupnená Galéria ikon v Žiline. Rovnako pokračujú aj pravidelné prednášky. Téma tohto týždňovej sa niesla v duchu Roku svätého Jozefa, Ľudský duch a umenie svätého Jozefa. O jedinečnom posolstve Kristovho pestúna rozprával benediktínsky mních zo Sampora Jozef Brodňanský. 

Prvá prednáška v žilinskej Galérii ikon po uvoľnení pandemických opatrení bola pred dvoma týždňami. Hosťom bol kňaz Marián Gavenda, ktorý hovoril o uzdravení zraku z mediálneho zamorenia. Zberateľ a vystavovateľ ikon Milan Urbaník je rád, že môžu opäť sprostredkovať už aj takéto osobné stretnutia. „Počas toho obdobia pandemickej karantény sme boli zatvorení a robili sme podcasty, rôzne internetové projekty, aby sme stále približovali ikony k ľuďom,“ povedal.
Prednášajúci páter Jozef Brodňanský priblížil svätého Jozefa v oblasti jeho ľudského ducha. „Potom tam bola druhá časť témy, o umení a krásnom živote svätého Jozefa, kde sme sa zaoberali výrokmi a listami Svätých Otcov, súčasných pápežov, Pavla VI., Jána Pavla II. a Benedikta XVI., ktorí už hovorili o význame umenia ako interpretačnom kľúči pre súčasnosť,“ uviedol Urbaník.
Viacerí z poslucháčov boli prednáškou fascinovaní. Našli sa aj takí, ktorí si ju chcú vypočuť ešte raz. „To je prvá prednáška, kde som si robila poznámky, o ktorých doma musím premýšľať,“ povedala účastníčka prednášky.
O dva týždne bude pripravená prednáška o ikone a modlitbe. Všetky prednášky sú tiež dostupné na youtube kanáli Ikony Žilina.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.