TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Od októbra vysielame denne dve sv. omše: AKTUÁLNY PREHĽAD

Od októbra vysielame denne dve sv. omše: AKTUÁLNY PREHĽAD Veže Katedrály sv. Františka Xaverského v Banskej Bystrici

Rádio LUMEN reaguje na aktuálnu pandemickú situáciu a obmedzenie počtu návštevníkov bohoslužieb. Priame prenosy sv. omší budú vždy ráno o 8:30 a večer o 18:00. 

Počas prvej vlny pandémie sme vám prinášali dva priame prenosy sv. omší denne. Od 1. októbra sa vo vysielaní vrátime k tejto mimoriadnej programovej štruktúre. Pozorne sledujeme nariadenia krízového štábu a chceme poslucháčom poskytnúť v našom programe náhradu za obmedzený počet účastníkov bohoslužieb. Niektorí, najmä seniori, zostanú z dôvodu obáv o svoje zdravie doma. Hlavne pre nich vysielame sv. omše v posilnenej frekvencii," uviedol Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN. 

Ranné sv. omše o 8:30 budeme vysielať z rozhlasovej kaplnky sv. Michala archanjela v priestoroch Rádia LUMEN v Banskej Bystrici. Podobne ako počas prvej vlny pandémie ich uvidíte aj cez videozáznam na profile Rádia LUMEN na facebooku. Večerné sv. omše o 18:00 budeme vysielať  z rôznych prenosových bodov Rádia LUMEN z celého Slovenska, vybrané prenosy z Banskej Bystrice. 

Rozpis na najbližšie dni:

Utorok 27. októbra

08:30 - Rozhlasová kaplnka sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Martin Ďuračka, biskupský viķár pre školstvo Banskobystrickej diecézy (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Bazilika Sv. Kríža v Kežmarku - celebruje Martin Skladaný, farský administrátor vo farnosti Ľubica

 

Streda 28. októbra

08:30 - Rozhlasová kaplnka sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Jozef Kuneš, farár farnosti Selce (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

18:00 - Katedrála Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave - celebruje Miloš Gazdík, generálny vikár Rožňavskej diecézy

 

Štvrtok 29. októbra

08:30 - Rozhlasová kaplnka sv. Michala archanjela v Banskej Bystrici - celebruje Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN (live stream na facebooku Rádia LUMEN)

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.10.2020

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na október: Aby mohli mať veriaci laici, najmä ženy, vďaka krstu väčšie zastúpenie na zodpovedných miestach v Cirkvi
  • Úmysel KBS na október: Aby všetci, ktorí zasvätili svoj život Bohu, vydávali svedectvo viery, pokory a obety
  • Modlí sa o. Ján Krupa.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.