TopTip

Od dnes sa opäť obnovujú verejné bohoslužby, aj keď s obmedzeniami

Od dnes sa opäť obnovujú verejné bohoslužby, aj keď s obmedzeniami TK KBS

Od dnes sa opäť obnovujú verejné bohoslužby, aj keď s istými obmedzeniami. Rozhodla o tom vláda. Veriacich späť do kostolov pozýva aj biskup Stanislav Stolárik v Slove pastiera. Pre vstup na bohoslužby sa veriaci nemusia preukazovať negatívnym výsledkom testu. Počet osôb v kostole v jednom okamihu nesmie prekročiť koncentráciu jedna osoba na pätnásť metrov štvorcových z plochy priestoru kostola. Hovorí dekan, farár v Kežmarku František Trstenský: „Vráťme sa do našich chrámov s jasotom a spevom, vyprosujme si v našich chrámoch Božie požehnanie, ochranu a pomoc, vyprosujme si zdravie, pokoj a bezpečie pre všetkých obyvateľov Slovenska. Ďakujme za to, že dobrý Pán Boh nás neopustil, ale posilňoval našu vieru a lásku.“
„Slovo pastiera s témou Naradovaní sa vráťme do chrámov napísal aj rožňavský diecézny biskup Stanislav Stolárik. „Od pondelka 19. apríla sa otvárajú kostoly pre verejné slávenie bohoslužieb. 25. apríla bude Nedeľa dobrého pastiera. Bude to prvá nedeľa otvorených kostolov. Náš Pán, dobrý pastier, nás pozýva a ja ako pastier diecézy vás pozývam, vráťme sa do kostolov na slávenie svätých omší. Sú stále značné obmedzenia v počte zúčastnených. Všetky stanovené predpisy je potrebné dodržať, lebo ide o zdravie, o život, ktorý je veľkým Božím darom. Do kostola sa teda na svätú omšu nedostanú všetci, ktorí chcú. Nakoľko je to takto, naďalej platí dišpenz od povinnej účasti na svätej omši v nedele a prikázané sviatky,“ napíslal biskup Stolárik.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 25.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.