TopTip

Od 5. septembra vysielame opäť aj ranné sväté omše

Od 5. septembra vysielame opäť aj ranné sväté omše

Posilňujeme ponuku priamych prenosoch. Pridávame ranné sväté omše v pracovných dňoch o 8:30 a zmeny avizujeme aj na nedeľu, keďže rannú bohoslužbu presúvame na 10:30.

Po prázdninovom režime sa opäť vraciame do banskobystrickej katedrály. Staronová štruktúra vysielania, na ktorú si poslucháči pamätajú ešte z pandemických dní, prináša každý pracovný deň dva priame prenosy svätých omší. Najprv ráno o 8:30 vždy z Katedrály svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici a potom večer o 18:00 z rôznych miest Slovenska, kde má Rádio LUMEN umiestnené svoje prenosové zariadenia (Trnava, Nitra, Žilina, Kežmarok, Košice a pod...)

„Bolo to ešte v čase pandémie, keď sme zaviedli druhú sv. omšu v priamom prenose každý deň. Dôvodom bol zákaz vychádzania a obmedzenie verejného slávenia svätých omší. Na základe ohlasov poslucháčov, ktorí sa na dva priame prenosy zvykli, pokračujeme s posilneným bohoslužobným programom aj od septembra 2022," vysvetlil Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN. 

Okrem ranných svätých omší, ktoré bude Rádio LUMEN vysielať v pracovných dňoch sa zmena programu dotkne aj nedele. V nedeľnom programe ponúkneme taktiež dve sväté omše. Okrem tradičnej večernej o 18:00 to bude aj liturgické slávenie o 10:30. Táto zmena programu zároveň zachová dostatočný priestor v programe pre obľúbené Sviatočné svetielko, reláciu pre deti. Keďže doteraz priame prenosy ranných svätých omší zasahovali do jeho minutáže, teraz ho budeme vysielať v plnom rozsahu 90 minút (od 8:30 do 10:00). 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Interessante casa per una famiglia più grande con garage e una stanza al piano terra.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.