TopTip

Od 5. septembra vysielame opäť aj ranné sväté omše

Od 5. septembra vysielame opäť aj ranné sväté omše

Posilňujeme ponuku priamych prenosoch. Pridávame ranné sväté omše v pracovných dňoch o 8:30 a zmeny avizujeme aj na nedeľu, keďže rannú bohoslužbu presúvame na 10:30.

Po prázdninovom režime sa opäť vraciame do banskobystrickej katedrály. Staronová štruktúra vysielania, na ktorú si poslucháči pamätajú ešte z pandemických dní, prináša každý pracovný deň dva priame prenosy svätých omší. Najprv ráno o 8:30 vždy z Katedrály svätého Františka Xaverského v Banskej Bystrici a potom večer o 18:00 z rôznych miest Slovenska, kde má Rádio LUMEN umiestnené svoje prenosové zariadenia (Trnava, Nitra, Žilina, Kežmarok, Košice a pod...)

„Bolo to ešte v čase pandémie, keď sme zaviedli druhú sv. omšu v priamom prenose každý deň. Dôvodom bol zákaz vychádzania a obmedzenie verejného slávenia svätých omší. Na základe ohlasov poslucháčov, ktorí sa na dva priame prenosy zvykli, pokračujeme s posilneným bohoslužobným programom aj od septembra 2022," vysvetlil Pavol Jurčaga, náboženský redaktor Rádia LUMEN. 

Okrem ranných svätých omší, ktoré bude Rádio LUMEN vysielať v pracovných dňoch sa zmena programu dotkne aj nedele. V nedeľnom programe ponúkneme taktiež dve sväté omše. Okrem tradičnej večernej o 18:00 to bude aj liturgické slávenie o 10:30. Táto zmena programu zároveň zachová dostatočný priestor v programe pre obľúbené Sviatočné svetielko, reláciu pre deti. Keďže doteraz priame prenosy ranných svätých omší zasahovali do jeho minutáže, teraz ho budeme vysielať v plnom rozsahu 90 minút (od 8:30 do 10:00). 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Interessante casa per una famiglia più grande con garage e una stanza al piano terra.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.