TopTip

Ocenenia Fides et Ratio sú aj tento rok v správnych rukách

Ocenenia Fides et Ratio sú aj tento rok v správnych rukách

Noví laureáti si v utorok 12. septembra prevzali ocenenie za zásluhy o dialóg medzi vierou a vedou - Fides et ratio. Pozrite si mená ocenených. 

Cenu im udelila Rada pre vedu, vzdelanie a kultúru Konferencie biskupov Slovenska, ktorej predsedá vojenský ordinár Mons. František Rábek.
Ocenení boli:
– prof. MUDr. Ján Breza DrSc., celosvetovo uznávaný urológ, známy predovšetkým transplantáciami obličiek,
– kolektív autorov za knihy "Komentáre k Starému zákonu" -  doc. Ing. Bohdan Hroboň, M.A. PhD., doc. RNDr. Adrián Kacian, PhD. et PhD., doc. Jozef Tiňo, PhD., prof. Ing. Peter Dubovský, Th.D., SSLic. Libor Marek, Th.D. a iní.
Slávnostný ceremoniál spojený s odovzdaním cien a prednáškami laureátov sa uskutočnil v bratislavskom Primaciálnom paláci. Udeleniu predchádzala svätá omša za vedcov v Kostole Najsvätejšieho Spasiteľa v Bratislave.

Rada pre vedu, vzdelanie a kultúru KBS udeľuje toto ocenenie pri príležitosti výročia vydania encykliky pápeža Jána Pavla II. Fides et ratio. Katolícka cirkev ním chce vyjadriť úctu vedcom, ktorí svojím pôsobením a vedeckou činnosťou prispievajú k dialógu vedy a viery.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.