TopTip

Obchodná akadémia Tomáša Akvinského chce sprostredkovať mladým komplexné vedomosti

Obchodná akadémia Tomáša Akvinského chce sprostredkovať mladým komplexné vedomosti oata

Obchodná akadémia Tomáša Akvinského v Žiline chce sprostredkovať mladým ľuďom komplexné vedomosti v prostredí orientovanom na kresťanské hodnoty. To však narušila pandémia COVIDu-19. 

 

Zatvorené školy, otvorené počítače. To je realita dnešných dní. Napriek tomu, že pri ochorení COVID-19 sa považujú deti a mladí ľudia za menej zraniteľných, práve na nich môže mať súčasná pandémia dlhotrvajúci dopad. Ako zasiahla chod Obchodnej akadémie Tomáša Akvinského v Žiline, približuje riaditeľ Juraj Gregor. „Ja musím povedať aspoň za kolegov, že ja som na nich celkom hrdý, ako sme zvládli prechod na dištančné vzdelávanie. Máme k dispozícii licenciu na vzdelávací systém, ktorý zabezpečuje, že naozaj online hodiny sú k dispozícii pre všetkých žiakov, ktorí môžu. Dokázali sme teda pomôcť žiakom, ktorí mali problém s technickým vybavením, ktorým škola zapožičala notebooky,“ povedal.

 

Pandémia ovplyvnila podľa dominikána brata Michala predovšetkým duchovnú stránku našich životov. „Táto situácia ovplyvňuje vlastne chod školy, ale takisto aj možno trávenie času po každej stránke, aj po tej duchovnej, aj po tej spoločenskej,“ povedal pre Rádio LUMEN.

 

Študentke Márii Gaňovej počas dištančného vzdelávania chýba najviac sociálny kontakt so spolužiakmi. „Pociťujem, že mi kamarátky veľmi chýbajú. Stratila som motiváciu sa učiť serióznejšie. Už keď doma ma všetko rozptyľuje, nemám chuť si sadnúť k učebniciam a učiť sa,“ priznala. 

 

Anna Frederika Králiková vidí v online výučbe možnosť lepšie si zorganizovať svoj čas. „Môžem sa viac venovať veciam, ktoré ma zaujímajú, bavia aj ohľadom školy, ale zase na druhú stranu, už toho mám aj celkom plné zuby,“ konštatovala.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.