TopTip

O služby poradne Alexis bol vlani väčší záujem

O služby poradne Alexis bol vlani väčší záujem TK KBS

O služby poradne Alexis bol vlani väčší záujem ako v roku 2019. Poradkyne riešili takmer 270 nových prípadov a pomohli zachrániť najmenej 48 detí. Na poradňu sa obracajú hlavne ženy, ktoré nečakane otehotneli alebo matky po spontánnom či umelom potrate. Odborné pracovníčky im poskytujú psychologické poradenstvo a robia všetko pre to, aby svoju náročnú situáciu dokázali zvládnuť. Vo svojej práci pokračujú aj v tomto roku. 

Rok 2021 začala poradňa Alexis v rýchlom tempe. Pomáhali v deväťdesiatich dvoch prípadoch, čo je o 17 viac ako za to isté obdobie minulého roka. Informuje riaditeľka poradne Zuzana Stohlová Kiňová: „Zrealizovali sme už viac ako 160 kontaktov a pomohli zachrániť minimálne 17 detí. Nie vždy nám totižto klientky dajú vedieť ako sa rozhodli.“

Od roku 2009, keď poradňa vznikla, riešili celkovo viac ako 2000 prípadov. Počty tých nových rastú od roku 2017. „Len za rok 2020 ich bolo 268 nových, pričom sme celkovo zrealizovali viac než 880 kontaktov, či už e-mailom, telefonicky alebo osobne. V roku 2020 sme pomohli zachrániť 48 detí, o ktorých vieme,“ povedala.

V poslednej dobe poradňu Alexis vyhľadávajú aj ženy s podozrením na tokofóbiu. Zuzana Stohlová Kiňová vysvetľuje o akú diagnózu ide. „Je to vlastne stav, kedy tehotná žena prežíva silný a iracionálny strach z tehotenstva a pôrodu, nevie ho sama prekonať. Má napríklad úzkosť z toho, že dieťa v jej tele je votrelec, že neznesie pohyby dieťatka. Bojí sa, že neprežije pôrod alebo že jej napríklad praskne brucho.“

Tokofóbia ako úzkostná porucha môže byť jednou z príčin voľby umelého potratu alebo cisárskeho rezu. Môže sa tiež podpísať pod váhanie ženy či vôbec chce mať deti. Všetko o práci poradne je na stránke Alexis.poradna.sk alebo na sociálnych sieťach.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.