TopTip

Už čoskoro vo vysielaní
Nové zamyslenia: Nájdite si 10 minút týždenne pre svoju rodinu!

Nové zamyslenia: Nájdite si 10 minút týždenne pre svoju rodinu! zdroj foto: pexels.com

Hľadáte možnosti ako napredovať v manželstve? Rádio LUMEN pozýva svojich poslucháčov raz za týždeň zamyslieť sa nad zmyslom rodinného života a vzťahmi k našim najbližším.

Koronavírus a obavy pred jeho šírením spôsobili veľké zmeny v našom každodennom rytme, v ktorom sa striedala práca s odpočinkom, a aj s časom na svoju rodinu či praktizovanie viery. Mnohí v týchto dňoch z tohto zaužívaného rytmu vypustili denné pracovné nasadenie a získali viac času na venovanie sa svojim najbližším. A tak sa zrazu do popredia dostali otázky, na ktoré sme často zabúdali. Čo robíme pre rast nášho manželského vzťahu? Dávame rodine dostatok času? Komu alebo čomu patrí naše srdce?

V novom cykle slovenského katolíckeho rádia dostanú priestor krátke úvahy o manželstve, rodine a vzťahoch. Ich autorom je jezuita Ladislav Csontos. „Miloš Lichner, spolubrat jezuita a prorektor pre vonkajšie vzťahy Trnavskej univerzity v Trnave, ma nahovoril urobiť krátke zamyslenie na tému manželstva a rodiny, ako určitý popularizačný výstup z nášho projektu pre rodiny,“ vysvetľuje páter Csontos.  Pri tvorbe zamyslení myslel najmä na rodiny v čase koronavírusu, ktoré potrebujú duchovnú podporu. „Verím, že tieto úvahy budú určitou ponukou duchovnej obnovy pre katolícke rodiny. Okrem načrtnutých tém sa venujem aj vzťahu k starým rodičom a vnútornému životu rodiny,“ dodáva jezuita Ladislav Csontos, ktorý pôsobí aj na Teologickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave.  

Na úvod je pripravených 31 zamyslení, v ktorých sa rozoberajú témy z každodenného rodinného života. Poslucháči sa okrem iného dozvedia viac o kresťanskom manželstve, ktoré nie je súkromnou záležitosťou. Viaceré vydania sa dotknú citlivej témy vzájomného odpúšťania si. Autor krátkych povzbudení pre rodiny sa nebráni ani konfrontácii s modernými trendmi a chúlostivými záležitosťami v rodine. Reč bude aj o obývačke a sledovaní televízie, neželanom tehotenstve, zdravotne postihnutom dieťati v rodine alebo o rozvedených katolíkoch, ktorí žijú v novom nesviatostnom manželstve...

Úvahy Ladislava Csontosa môžete sledovať vo zvukovej podobe vždy v sobotu o 15:50 na vlnách Rádia LUMEN. O ich načítanie sa postará Radovan Pavlík, riaditeľ neziskovej organizácie PRE LUMEN. Prvá časť bude odvysielaná už v sobotu 2. mája 2020. Relácia bude dostupná aj v rozhlasovom archíve Rádia LUMEN na webe lumen.sk krátko po jej odvysielaní naživo. Ak by ste sa chceli k počutému neskôr vrátiť a hlbšie uvažovať nad odvysielanými myšlienkami, tak na webe lumen.sk nájdete texty jednotlivých zamyslení. Prijmite aj vy pozvanie nájsť si 10 minút týždenne pre svoju rodinu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
  Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 29.11.2020

 • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na november: Aby bol rozvoj robotizácie a umelej inteligencie vždy ľuďom na osoh.
 • Úmysel KBS na november: Aby sa prehlbovala naša úcta k Svätému Písmu, ktoré je prameňom zjavenia pravého Boha
 • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
 • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.