TopTip

Nové jingle vnášajú čerstvý vietor do plachiet vysielania Rádia LUMEN

Nové jingle vnášajú čerstvý vietor do plachiet vysielania Rádia LUMEN Martin Šajgalík, programový riaditeľ Rádia LUMEN

Vysielanie Rádia LUMEN dostáva krátko po Turícach inovovanú zvukovú tvár. Od pondelka 24. mája si určite zapamätáte identifikačnú melódiu z našich nových jinglov.

Zoslanie Ducha Svätého je pre veriaceho človeka výzvou posunúť sa o level vyššie vo svojom prežívaní duchovného života. Dary Ducha Svätého mu dávajú novú silu a nový vietor do plachiet. Niečo podobné sa deje aj vo vysielaní katolíckeho rádia. Ak to chcete počuť na vlastné uši, pustite si LUMEN a zmenu určite zaregistrujete!

Sme radi, že v týchto dňoch môžeme našim poslucháčom predstaviť prvú časť z našej vynovenej zvukovej grafiky. Jingle a zvučky sú základným identifikátorom každej rozhlasovej stanice a jej vysielania. Všetko v spoločnosti sa vyvíja a posúva dopredu. Sú to nielen nové informačné technológie alebo objavy v medicíne či astronómii, no rovnako napreduje aj hudba a zvuk. To so sebou prináša aj prirodzené zmeny, vylepšenia a nové nároky na fungovanie, ktoré vnímame i v Rádiu LUMEN," vysvetlil Martin Šajgalík, programový riaditeľ. 

V rámci inovácií LUMEN zapracoval v uplynulých mesiacoch na viacerých službách pre poslucháčov. Medzi ne patrí nová mobilná aplikácia, prehľadnejšie podcasty na webe a na najznámejších podcastových službách a bohatší spravodajský obsah na webe lumen.sk spojený s praktickým redizajnom webovej stránky. Nové jingle tak zapadajú do mozaiky stále inovatívnejšieho a kvalitnejšieho slovenského katolíckeho rádia. 

Za novou zvukovou grafikou stojí skupina hudobníkov na čele so skladateľom Stanislavom Palúchom. Inštrumentálne prispeli viacerí umelci a spevom členovia hudobnej skupiny Fragile. Už dlhšie sme vnímali potrebu aktualizácie a zjednotenia zvukovej grafiky a tak sme sa ešte v priebehu roka 2020 pustili do prípravy nových jinglov, aby sme teraz mohli predstaviť novú zvukovú tvár nášho rádia. Ide o sériu identifikačných jinglov Rádia LUMEN, ktoré vo vysielaní odznievajú v jednotlivých moderátorských vstupoch, či pomedzi odohraté piesne. Ich spájajúcim prvkom je nová melodická linka, ktorá bude odteraz hudobne charakterizovať našu rádiostanicu," objasnil zámery vedenia rádia Martin Šajgalík. 

Od pondelka 24. mája sa s novou identifikačnou melódiou, ktorá sa vám bude spájať s naším rádiom, môžete zoznámiť vo vysielaní. Vďaka vašej podpore je tu Rádio LUMEN už viac ako 28 rokov a môže sa neustále zlepšovať!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.