TopTip

Nová Terézia z Lisieux?

Nová Terézia z Lisieux?

V Španielsku vyvolala veľkú pozornosť smrť desaťročnej katolíčky. Teresita Castillo de Diego zomrela v nedeľu 7. marca v Madride po niekoľkoročnom boji s mozgovým nádorom.

„Jej misionárska duša sa nehodila do jej desaťročného tela, ktoré bolo oslabené mozgovým nádorom,“ píše madridská arcidiecéza na svojom webe. Kardinál Carlos Osoro sa vraj bol pomodliť pri zomierajúcom dievčati. Katolícke portály prirovnali zosnulú Terisitu Castillo de Diego ku karmelitánskej svätici Terézii z Lisieux (1873 - 1897).

Madridský biskupský vikár Angel Camino Lamela podrobne opísal v jednom liste príbeh tohto dievčaťa. Lamela v polovici februára navštívili ťažko chorú Teresitu na jednotke intenzívnej starostlivosti. Vtedy jej daroval misijný kríž, z ktorého mala desaťročná „veľkú radosť“, ako píše biskupský vikár. Už pred nejakým časom vyjadrila naliehavé želanie jedného dňa sa stať katolíckou misionárkou.

Dievča pochádzalo zo Sibíri a ako trojročné sa prostredníctvom adopcie dostalo do Madridu. Podľa slov jej adoptívnej matky dievča vykazovalo výrazné sklony k duchovnému životu už odmalička a neskôr každý deň navštevovalo omšu vo svojej škole, ktorú spravujú rehoľníčky. Napriek svojmu utrpeniu sa Teresita Castillo de Diego snažila mať pre každého dobré slovo.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 10.08.2022

  • O oslobodenie syna a nevesty zo závislosti. (mama)
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.