TopTip

Nie 7, ale 77-krát - projekt modlitieb a chvál

Nie 7, ale 77-krát - projekt modlitieb a chvál TK KBS

Po šiestykrát sa spoločnosť Úsmev ako dar spolu s Lamačskými chválami rozhodli usporiadať živé vysielanie s názvom Nie 7, ale 77-krát. Cez tento projekt chcú prinášať svedectvá o odpustení, povzbudivé príbehy a príspevky od duchovných autorít či známych osobností, no najmä modlitby a chváli. Minulotýždňový bol zameraný na odpustenie sebe samému. 

Doteraz sa na live streamoch podľa predsedu spoločnosti Úsmev ako dar Jozefa Mikloška zaoberali odpustením všeobecne. Išlo o odpustenie matke, otcovi či medzi manželmi. Teraz sa však zamerali na odpustenie samému sebe. Tematicky ho otvorili pri soche Čumila v Bratislave. „Stojíme pri vychádzaní z kanála a symbolu toho, že keď človek neprijme sám seba, stále ako keby chodil po kanáloch. Trošku je to naozaj pravda. Podľa štatistík až deväťdesiat percent z nás nevie prijať sám seba, má problém so svojím výzorom a svojím zovňajškom,“ upozornil Mikloško.
Svoje svedectvo ponúkol aj Juraj Zlocha, ktorý sa celý život stretával s tým, že ako telesne postihnutý nemôže robiť veľké veci. „Neskôr som ale pochopil, že cesta k tomu, čo si potrebujem skutočne odpustiť, cesta k poznaniu pravdy, je moje vlastné sebaprijatie,“ zdôraznil.
Ďalším z hostí bol kňaz Branislav Kožuch, ktorému by nikdy nenapadlo, čo bude najčastejšie ako kňaz riešiť. "Ak by som neuveril v Krista a lásku, ktorú Boh takto zjavil, ak by som neuveril v to, že Golgota je naozaj skutočná a pravdivá a že to je to najväčšie znamenie a najväčšie potvrdenie lásky, asi by som dnes mal naozaj problém žiť to, čo žijem,“ uviedol.

Témou ďalšieho stretnutia bude odpustenie urážok, ktoré nájdete na Facebooku a YouTube Lamačských chvál.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.