TopTip

Nie 7, ale 77-krát - projekt modlitieb a chvál

Nie 7, ale 77-krát - projekt modlitieb a chvál TK KBS

Po šiestykrát sa spoločnosť Úsmev ako dar spolu s Lamačskými chválami rozhodli usporiadať živé vysielanie s názvom Nie 7, ale 77-krát. Cez tento projekt chcú prinášať svedectvá o odpustení, povzbudivé príbehy a príspevky od duchovných autorít či známych osobností, no najmä modlitby a chváli. Minulotýždňový bol zameraný na odpustenie sebe samému. 

Doteraz sa na live streamoch podľa predsedu spoločnosti Úsmev ako dar Jozefa Mikloška zaoberali odpustením všeobecne. Išlo o odpustenie matke, otcovi či medzi manželmi. Teraz sa však zamerali na odpustenie samému sebe. Tematicky ho otvorili pri soche Čumila v Bratislave. „Stojíme pri vychádzaní z kanála a symbolu toho, že keď človek neprijme sám seba, stále ako keby chodil po kanáloch. Trošku je to naozaj pravda. Podľa štatistík až deväťdesiat percent z nás nevie prijať sám seba, má problém so svojím výzorom a svojím zovňajškom,“ upozornil Mikloško.
Svoje svedectvo ponúkol aj Juraj Zlocha, ktorý sa celý život stretával s tým, že ako telesne postihnutý nemôže robiť veľké veci. „Neskôr som ale pochopil, že cesta k tomu, čo si potrebujem skutočne odpustiť, cesta k poznaniu pravdy, je moje vlastné sebaprijatie,“ zdôraznil.
Ďalším z hostí bol kňaz Branislav Kožuch, ktorému by nikdy nenapadlo, čo bude najčastejšie ako kňaz riešiť. "Ak by som neuveril v Krista a lásku, ktorú Boh takto zjavil, ak by som neuveril v to, že Golgota je naozaj skutočná a pravdivá a že to je to najväčšie znamenie a najväčšie potvrdenie lásky, asi by som dnes mal naozaj problém žiť to, čo žijem,“ uviedol.

Témou ďalšieho stretnutia bude odpustenie urážok, ktoré nájdete na Facebooku a YouTube Lamačských chvál.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 22.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.