TopTip

Nemocnica Milosrdných bratov má nové vedenie

Nemocnica Milosrdných bratov má nové vedenie TK KBS

Nemocnica Milosrdných bratov v Bratislave, ktorá stojí v centre mesta už viac ako 350 rokov, má nové vedenie. V týchto ťažkých dňoch pandémie preberá štafetu jej riadenia po Michalovi Tinákovi Mário Mikloši. „Situácia v súčasnej dobe je ďaleko náročnejšia, ako za normálnych okolností, ale pevne verím, že aj s bývalým pádom riaditeľom, doktorom Tinákom, s ktorým sme sa dohodli na veľmi úzkej spolupráci, najmä v období preberania nemocnice, to zvládneme spolu s našimi zamestnancami,“ povedal pre rádio LUMEN Mikloši.


Za kľúčový v najbližšom období považuje teraz Mikloši personál. “Teraz, keď vidíte, koľko zdravotníkov je v karanténnom opatrení, musíme mať a dodržiavať režim epidemiologických opatrení, chrániť svojich pacientov, ktorí sú v nemocnici, pretože poskytovanie neodkladnej zdravotnej starostlivosti nie je prerušené, máme aj onkologické oddelenie, chirurgické oddelenie, ARO, sú tu určité dohody aj s ministerstvom zdravotníctva na prevzatí niektorých COVID pozitívnych pacientov alebo prevzatí pacientov z iných nemocníc,“ zdôraznil nový riaditeľ.

 

Cirkevné zariadenie je podľa neho špecifické tým, že sa v ňom poskytuje nielen liečenie fyzična, ale aj duchovná útecha. “V tejto ťažkej dobe, Nemocnica Milosrdných bratov má bohaté skúsenosti so staraním sa o dušu chorého, ktorý potrebuje častokrát vľúdne slovo, ktoré mu oveľa viac pomôže, ako nejaké siahodlhé vyšetrenia. Treba komunikovať s ľuďmi a to je podstata,“ uviedol.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.