TopTip

Nedeľu Krista Kráľa osobitne oslávili aj v Hronskom Beňadiku

Nedeľu Krista Kráľa osobitne oslávili aj v Hronskom Beňadiku TK KBS

Nedeľu Krista Kráľa osobitne oslávili aj v Hronskom Beňadiku v Bazilike sv. Benedikta, opáta. Slávnosť bola spojená aj s účasťou mladých. Po jej skončení sa uskutočnilo aj krátke stretnutie s mládežou v sýpke kláštora. Bohatý dvojdňový program púte bol kvôli pandémii zrušený. Na slávnostnej bohoslužbe boli najmä mladí, ktorý sa prihovoril nitriansky pomocný biskup Peter Beňo. “V mladosti mi pomohlo, že som sa dostal do dobrej partie. Do spoločenstva mladých ľudí, ktorí trávili čas okolo kostola,” povedal.

Slávnosť Krista Kráľa patrí medzi štyri veľké pútnické sviatky, ktoré sa v Hronskom Beňadiku pravidelne slávia. “Táto záverečná púť v roku je príležitosťou poďakovať Ježišovi, kráľovi nášho života, za všetko, čo sme prijali v tomto roku,” povedal generálny vikár Nitrianskej diecézy Peter Brodek. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Haus mit Flachdach und Garage.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.