TopTip

Nedeľné zamyslenie vladyku Mariána Andreja Pacáka

Nedeľné zamyslenie vladyku Mariána Andreja Pacáka

Na nedeľu svätých otcov prvého ekumenického snemu vám prinášame zamyslenie vladyku Mariána Andreja Pacáka, emeritného torontského biskupa. 

Ježiš pred svojim umučením prosí za tých, ktorých mu odovzdal Otec: „Zjavil som tvoje meno ľuďom, ktorých si mi dal... Tvoji boli a dal si ich mne a oni zachovali tvoje slovo.“ (Jn 17, 6) A pokračuje: „Za nich prosím. Neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal, lebo sú tvoji.“ (Jn 17, 9)

Ježiš sa modlí „za svojich“ aj dnes – modlí sa „za nás“. Jeho modlitba sa vznáša neustále: „Za nich prosím. Neprosím za svet, ale za tých, ktorých si mi dal, lebo sú tvoji.“ –  Takí sme vzácni!

S Ježišom sa môžeme modliť aj my a ešte viac si uvedomiť, akí vzácni sú tí, s ktorými žijeme, pracujeme, tvoríme, modlíme sa, športujeme či trávime voľný čas. Sú vzácni, lebo sú nám daní! Sú nám daní, a predsa nie sú naši. Patria Otcovi, a predsa sú nám daní. Sú vzácni, lebo ich máme, a predsa ich vlastniť nikdy nemôžeme.

Ježišova modlitba je pozvanie, ako sa modliť a za koho prosiť: „Otče, za nich prosím, nie za svet, ale za tých, ktorých mi dávaš, lebo sú tvoji... nech si ich vždy vážim... patria tebe, no ty mi ich dávaš... daj, nech sú mi vždy vzácni, ako ty!“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.