TopTip

Nedeľné zamyslenie vladyku Mariána Andreja Pacáka: Aj ty túžiš po lepšom živote?

Nedeľné zamyslenie vladyku Mariána Andreja Pacáka: Aj ty túžiš po lepšom živote?

Na Nedeľu 26. týždňa po Päťdesiatnici vám prinášame zamyslenie vladyku Mariána Andreja Pacáka, emeritného torontského biskupa.

Keď Ježiš vchádzal do ktorejsi dediny, išlo oproti nemu desať malomocných mužov. Zďaleka zastali a hlasne kričali: „Ježišu, učiteľ, zmiluj sa nad nami!“  Keď ich uvidel, povedal: „Choďte, ukážte sa kňazom!“ (por. Lk 17, 11-19)

Aj ty túžiš po lepšom živote, ako malomocní v evanjeliu? Hľadáš radosť a plnohodnotný život? Chceš sa oslobodiť od zlosti, nenávisti, nervozity, tvrdosti, nevšímavosti a  konečne mať pekný život?

Neváhaj, vydaj sa na cestu a „choď“! Nedovoľ, aby túžba po lepšom živote v tebe vyhasla. Zanechaj „svoju dedinu“ – svoje istoty, svoje pravidlá! „Choď“ a nezastavuj sa!

Ak chceš, môžeš byť očistený, ako jeden z nich – Samaritán, a doraziť do cieľa. Stačí ak pochopíš a uveríš, že „ukázať sa kňazom“ znamená srdcom priblížiť sa k Bohu. Viera a radosť života nespočívajú v praktizovaní náboženstva, či zachovávaní prikázaní, ale na osobnom vzťahu s Bohom.

Ak túžiš po lepšom živote, hľadáš zmenu k lepšiemu, nezastavuj sa, „choď a ukáž sa kňazom“ – choď a vráť sa k Ježišovi! Vráť sa k Božiemu Slovu a Eucharistii.

Ak si smädný, pohár vody ti nestačí, potrebuješ viac: prísť k prameňu – k Ježišovi, a piť z neho neustále. V ňom je tvoja spása!

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
L-shaped 4-room bungalow with an imposing fireplace.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.