TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Petra Beňa: Prečo potrebujeme čítať Bibliu?

Nedeľné zamyslenie biskupa Petra Beňa: Prečo potrebujeme čítať Bibliu?

Na 3. nedeľu v Cezročnom období v liturgickom roku A vám prinášame zamyslenie Mons. Petra Beňa, nitrianskeho pomocného biskupa.

Evanjelium dnešnej tretej cezročnej nedele nám predstavuje Ježiša ako povoláva prvých učeníkov. Šimonovi a jeho bratovi Ondrejovi povedal: „Poďte za mnou a urobím z vás rybárov ľudí.“ Oni hneď zanechali siete a išli za ním. Podobne tak urobili aj Zebedejovi synovia Jakub a Ján. Aj ich povolal. A po nich volal ďalších. Oni potom chodili s Ježišom, počúvali ho, videli zázraky, ktoré konal, osvojovali si jeho posolstvo, spoznávali ho. Potrebovali dobre poznať Ježiša aj to, čo učil, lebo neskôr sami mali ohlasovať to, čo videli a počuli.

Niet pochýb o tom, že aj každý z nás je povolaný šíriť evanjelium v dnešnom svete. Cirkev nás v súčasnosti potrebuje ako zapálených misionárov. Ako by sme nimi mohli byť, keby sme nepoznali Ježiša a jeho posolstvo?

Dnešnú nedeľu slávime ako nedeľu Božieho slova. Cirkev dnes zdôrazňuje význam Svätého písma pre život kresťana. V Písme spoznávame nášho Pána a jeho posolstvo. Preto ho potrebujeme čítať, meditovať nad ním, žiť so Svätým písmom. V ňom sa nám Pán prihovára stále novým a živým slovom. Pane, zapáľ vo mne lásku k Božiemu slovu.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Modernes, mehrgeschossiges Einfamilienhaus mit Eckfenstern.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.