TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Provokujúci prorok

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Provokujúci prorok zdroj foto: pexels.com

Na 14. nedeľu v cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Mons. Mareka Forgáča, košického pomocného biskupa.

V túto nedeľu sústredíme svoju pozornosť na Ježiša, ktorý na jednej strane vzbudzuje údiv u svojich krajanov, ale na druhej strane aj pohoršenie a pohŕdanie. Ježišovo účinkovanie v jeho vlastnej domovine sa tak redukuje na zopár zázračných uzdravení. Proroka si všade uctia, len nie v jeho vlasti... (Mk 6,1-6)

Byť prorokom však nie je len úloha z biblických čias, ale je to aj poslanie každého človeka, ktorý sa krstom stal Ježišovým učeníkom. Lebo práve sviatosťou krstu máme účasť na jeho prorockom kňazstve. Ale čo máme robiť, aby sme sa aj my stali takými prorokmi, ktorých dnešná doba tak veľmi potrebuje?

Ako nám to pripomína evanjelium, byť prorokom neznamená len prorokovať, ale hlavne a predovšetkým byť znamením, ktoré vyrušuje z pohodlného života; byť hlasom, ktorý zobúdza z letargickej a šablónovitej viery; byť hýbateľom, ktorý rozhýbe stojaté vody pasivity a pesimizmu. Jednoducho prorok nielen prorokuje, ale aj provokuje. Zdravo, s láskou a so zanietením pre evanjelium, hoci si za odplatu odnesie nepopulárnosť. Ale radosť zo služby Ježišovho učeníka ďaleko prevyšuje každý pokles ľudských preferencií.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 20.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.