TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Osobný Boh

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Osobný Boh zdroj foto: pixabay.com

Na Nedeľu Božieho milosrdenstva vám prinášame zamyslenie Mons. Mareka Forgáča, košického pomocného biskupa.

Povedať niekomu: „Si môj!“ alebo „Si moja!“ je veľmi silné vyjadrenie, ktoré má v sebe náboj osobnej blízkosti a životného previazania v priateľstve či láske. Takéto slová hocikomu nepovieme. V tomto zmysle lepšie pochopíme asi najkratšiu modlitbu, akú nájdeme v evanjeliách a ktorú vyslovil apoštol Tomáš, keď sa po krátkom odlúčení stretol so vzkrieseným Pánom: „Pán môj a Boh môj!“ (Jn 20,28)

Bola to aj Mária Magdaléna, ktorá podobne použila tento privlastňovací spôsob, keď prestrašená a v obavách o to, že jej vzali to najcennejšie, zvolala: „Odniesli môjho Pána a neviem, kde ho položili...“ (Jn 20,13) Veľkonočné tajomstvo u veľkonočných postáv prehlbuje vzťah k Ježišovi a tak otvára dvere Božieho milosrdenstva.

Komu vlastne patrí vzkriesený Pán? Tajomstvo Veľkej Noci prinieslo toľko nádeje, že je tu pre všetkých. A tak by sme sa nemuseli zdráhať osobnej blízkosti s ním a mocného previazania v priateľstve a láske k nemu. Hoci len v kratučkej, ale hlbokej modlitbe. Nie preto, že by sme ho nedopriali iným. Skôr preto, že je tu pre nás osobne. Lebo milosrdenstvo Božie nie je abstraktná vec, ale dotýka sa nás všetkých veľmi bytostne. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.