TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Láska na počiatku

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Láska na počiatku zdroj foto: pexels.com

Na 6. veľkonočnú nedeľu vám prinášame zamyslenie Mons. Mareka Forgáča, pomocného biskupa Košickej arcidiecézy.

Evanjelium tejto nedele je plné lásky. Nie že by inokedy nebolo. Evanjelium ako radostná zvesť o záchrane ľudstva je už vo svojej podstate zvesťou o láske dobrého Boha k ľuďom a o tom, aká by mohla byť láska medzi ľuďmi navzájom. Ale v túto nedeľu je to aj vyjadrené konkrétnymi slovami – päťkrát sa tu spomína sloveso milovať a štyrikrát slovo láska. A k tomu ešte trikrát slovo priateľ a dvakrát slovo radosť.

Evanjelista Ján tu otvára jemu blízku a častú tému – primát lásky. V duchovnom poriadku je láska vždy prvá. Najprv musíme Boha milovať a potom všetko ostatné v jeho službe konať. Najprv musíme Cirkev milovať a potom o nej hovoriť, v nej slúžiť a s ňou konať. Najprv máme ľudí milovať a potom k nim pristupovať a v nich vidieť trpiaceho Krista. Dá sa to aj ináč – z donútenia, nasilu, z núdze, či z prefíkanosti, ale potom v nás nebude radosť alebo naša radosť nebude úplná. 
Nech nás Ježišov Duch zapaľuje touto láskou. Potom bude medzi nami aj priateľstvo, príde aj radosť, aj ovocie života, ktoré sa tak skoro nestratí, ale zostane. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.