TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Garancia jednoty

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Garancia jednoty zdroj foto: pixabay.com

Na 10. nedeľu v cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Mareka Forgáča, košického pomocného biskupa.

Môže byť svet navonok jednotný, globalizovaný, poprepájaný informačnými technológiami, ale ak je vnútorne rozdelený, nemôže obstáť. O tom hovorí evanjelium dnešnej nedele: „Ak sa kráľovstvo vnútorne rozdelí, také kráľovstvo nemôže obstáť, a ak sa dom vnútorne rozbije, taký dom nebude môcť obstáť.“ (Mk 3,24-25)

Môže byť rodina navonok súdržná, pretože je navonok sympatická, pretože má dobré materiálne zabezpečenie, pravidelnú dovolenku pri mori, rodičov na dobrých pozíciách v pracovnom živote a deti vo vychýrenej škole, ale ak je vnútorne rozdelená, neobstojí. Môže byť nejaké duchovné spoločenstvo, rehoľné alebo kňazské, navonok „uhladené“, pôsobiace jednotne, vytvárajúce dojem milujúcich a obetujúcich sa ľudí, ale ak je vnútorne rozdelené, neobstojí...

Potrebujeme jednotu, potrebujeme Ježišovho Ducha lásky. Nuž nie sú to veľké obchodné reťazce, nie sú to ani moderné komunikačné prostriedky, nie sú to ani nadnárodné spoločnosti, ktoré by nám garantovali našu vnútornú jednotu v rodinách, spoločenstvách, v našich vzťahoch. Je to predovšetkým Duch Boží, ktorý nás učí, že láska všetko pretrpí, láska vytrvá. Nestačí byť vždy „online“. Chceme byť jednou veľkou rodinou, v ktorej panuje Duch Boží.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.