TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Čo je najväčší zázrak?

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Čo je najväčší zázrak? zdroj foto: pexels.com

Na 30. nedeľu v Cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Mareka Forgáča, pomocného biskupa Košickej arcidiecézy.

(Mk 10,46-52)

Prirodzene sme priťahovaní zázrakmi a divmi, ktoré sú pozorovateľné navonok. Našu pozornosť upútajú nezvyčajné prírodné úkazy, uzdravenia z rôznych chorôb, či javy, ktoré sa vymykajú prirodzeným zákonom. Iste, Boh koná rozmanitým spôsobom. Ale tie najväčšie zázraky sa dejú v srdci človeka.

Môžeme si to všimnúť aj v príbehu o uzdravení slepého Bartimeja. Ježiš ho uzdravil z fyzickej slepoty, ale oveľa dôležitejšia je jeho vnútorná konverzia. Bartimej zahodil svoj starý plášť, vyskočil a šiel k Ježišovi. Teda zahodil svoj starý život a priblížil sa k tomu, kto dáva skutočnú nádej. A tento kratučký príbeh končí tým, že Bartimej hneď videl a šiel za Ježišom po ceste. Ježiš už bol na ceste do Jeruzalema, kde sa mal obetovať na kríži. Bartimej začal kráčať za ním... To je veľká vnútorná zmena – od úbohého beznádejného žobrania k ceste za Ježišovým krížom.

Najväčšie zázraky sa dejú v srdci človeka. A hoci sa mnohí predbiehajú v rôznych senzáciách a chcú upútať našu pozornosť tým, čo je viditeľné navonok, predsa sa znova a znova uisťujme, že najdôležitejšie veci sú neviditeľné. Lebo Boh hľadí na srdce človeka (1Sam 16,7).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
Multi-storey house with a garage in the basement.

Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.