TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Čo je najväčší zázrak?

Nedeľné zamyslenie biskupa Mareka Forgáča: Čo je najväčší zázrak? zdroj foto: pexels.com

Na 30. nedeľu v Cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Mareka Forgáča, pomocného biskupa Košickej arcidiecézy.

(Mk 10,46-52)

Prirodzene sme priťahovaní zázrakmi a divmi, ktoré sú pozorovateľné navonok. Našu pozornosť upútajú nezvyčajné prírodné úkazy, uzdravenia z rôznych chorôb, či javy, ktoré sa vymykajú prirodzeným zákonom. Iste, Boh koná rozmanitým spôsobom. Ale tie najväčšie zázraky sa dejú v srdci človeka.

Môžeme si to všimnúť aj v príbehu o uzdravení slepého Bartimeja. Ježiš ho uzdravil z fyzickej slepoty, ale oveľa dôležitejšia je jeho vnútorná konverzia. Bartimej zahodil svoj starý plášť, vyskočil a šiel k Ježišovi. Teda zahodil svoj starý život a priblížil sa k tomu, kto dáva skutočnú nádej. A tento kratučký príbeh končí tým, že Bartimej hneď videl a šiel za Ježišom po ceste. Ježiš už bol na ceste do Jeruzalema, kde sa mal obetovať na kríži. Bartimej začal kráčať za ním... To je veľká vnútorná zmena – od úbohého beznádejného žobrania k ceste za Ježišovým krížom.

Najväčšie zázraky sa dejú v srdci človeka. A hoci sa mnohí predbiehajú v rôznych senzáciách a chcú upútať našu pozornosť tým, čo je viditeľné navonok, predsa sa znova a znova uisťujme, že najdôležitejšie veci sú neviditeľné. Lebo Boh hľadí na srdce človeka (1Sam 16,7).

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.