TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Prečo potrebujeme harmonický vzťah

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Prečo potrebujeme harmonický vzťah zdroj foto: pexels.com

Na 27. nedeľu v Cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Požiadavka Pána Ježiša v evanjeliu tejto nedele o vernosti muža a ženy a následný apel “nechajte deti prísť ku mne”, veľmi úzko súvisia. Lebo dlhodobá skúsenosť potvrdzuje, že deti, ktoré sú vychovávané v harmonickom manželstve naplnenom skutočnou vzájomnou láskou, vedia hlboko porozumieť aj Božej láske, ktorú rodičia voči svojmu dieťaťu reprezentujú. Modlime sa preto za manželstvá a rodiny, aby v nich nechýbala modlitba a z modlitby vychádzajúca vzájomná úcta. Je totiž alarmujúce, že viac ako 40% detí sa rodí na Slovensku mimo manželstva, pričom v niektorých regiónoch Slovenska sa až 50% uzavretých manželstiev rozpadáva. Urobme všetko preto, aby sa táto situácia zmenila a deti mohli vyrastať v harmonických vzťahoch.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.