TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Otázka, ktorú sa bojíme položiť

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Otázka, ktorú sa bojíme položiť zdroj foto: pexels.com

Na 31. nedeľu v Cezročnom období vám ponúkame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Otázka zákonníka v úvode dnešného evanjelia je o základnej priorite: nejde teda o „prvé prikázanie“ v zmysle poradia, ale o to jedno jedinečné prikázanie, ktoré je kritériom všetkých nasledujúcich.  V dnešnej tekutej dobe, ktorej  heslom je, že „každý má svoju pravdu“, je táto otázka nanajvýš aktuálna. Problém je, že moderný človek sa bojí túto otázku už aj len položiť v obave, aby nestratil tú „svoju pravdu“. Veď čo ak ho odpoveď Majstra  vyzve preusporiadať základné priority vlastného života? A teda zmeniť život od základu vrátane najhlbších postojov srdca? Prosme pre seba od Ducha Svätého túto odvahu: nefiltrovať Božie slovo podľa našich kritérií, neskákať Bohu do reči, ale podriadiť naše vnútro najvyššiemu kritériu Ježišovej lásky.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.