TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Kde sa rodí povolanie?

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Kde sa rodí povolanie? zdroj foto: pixabay.com
V týchto dňoch slovenskí biskupi kladú svoje ruky na kandidátov kňazstva, ktorí sa po konsekračnej modlitbe neodvolateľne stávajú Kristovými kňazmi. Predtým ešte adepti svätenia verejne zvolali "tu som" a následne aj "s pomocou Božou chcem!". Za týmito slovami sú neopakovateľné príbehy duchovného povolania, niekedy kľukaté a niekedy priame cesty k cieľu. Všetky však majú spoločného menovateľa v tom, že každé povolanie sa bez výnimky rodilo v tichu hľadajúceho mladého srdca. Podobne, ako to najprv nepatrné semienko z Evanjelia tejto nedele napokon vyrástlo na košatý strom. Podmienkou dobrého ovocia tejto sejby je dobrá pôda vnútornej úprimnosti, teda srdce pripravené slúžiť Bohu i ľuďom. Ochota prijať Božie volanie, stať sa rozsievačom slova. A tak aj v tomto roku prajeme novokňazom Slovenska, aby boli nohami pevne na zemi, rukami v praxi každodenného života a srdcom u Ježiša v nebi.
Veď sú predsa Kristovými kňazmi. Naveky.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.