TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Ježiš vzťažný bod

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Ježiš vzťažný bod zdroj foto: pexels.com

Na 5. pôstnu nedeľu vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, bratislavského pomocného biskupa.

Milí priatelia!

Dobu, ktorú práve prežívame, charakterizuje neistota, a to na rôznych úrovniach života. Nakoľko sú účinné vakcíny? Nakoľko sú stabilné vlády? Nakoľko sú pravdivé  prísľuby? Nakoľko sú hodnoverné odhady a predpovede? Ako dlho potrvá doba obmedzení?

A tak sa hľadá pevný vzťažný bod. Niekto, kto nesklame. Nie preto, že to o sebe deklaruje, ale preto, že to dokázal životom, skutkami svojho života.

V Evanjeliu tejto nedele Gréci, ktorí sa na sviatky prišli klaňať Bohu, žiadali Filipa: Chceli by sme vidieť Ježiša! Takto by mala otázka znieť vždy, keď uprostred neistoty hľadáme maják, vzťažný bod, nespochybniteľnú lásku. Kto je hodnovernejší, koho prísľuby sú autentickejšie, ak nie toho, ktorý svoju lásku dokázal obetovaním vlastného života? Zomrel za nás uprostred modlitieb. Za nás on, ktorý je podľa  Listu Hebrejom „ten istý – včera, dnes, naveky!“. Hľadajme teda v týchto dňoch Ježiša. On nám  jediný môže dať odstup a nadhľad, vnútornú slobodu, stabilný pokoj z vedomia, že všetko je v Božích rukách. A že milujúcim Boha všetko prospieva na dobré.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.