TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cirkev, v ktorej som rád

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cirkev, v ktorej som rád zdroj foto: pexels.com

Na prvú pôstnu nedeľu vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, bratislavského pomocného biskupa.

“Verte evanjeliu!“ To sú Ježišove posledné slová, ktoré čítame v evanjeliu tejto nedele.  A to evanjelium ma vyzýva vyznať Boha za každých okolností. Aj pri sčítaní obyvateľstva. Preto nevyplním  kolónku sčítacieho dotazníka o mojom náboženskom vyznaní len ako nejakú suchopárnu úradnú povinnosť. Vyplním ju s pocitom vďačnosti voči Bohu. Za to, že môžem vyznávať plnosť Ježišovho posolstva v Katolíckej cirkvi. Lebo v tejto Cirkvi môžem prijímať rozhrešenie aj Eucharistiu, mať hlboké spoločenstvo s Bohom aj ľuďmi. Lebo v tejto Cirkvi sa najdôslednejšie ctí dôstojnosť človeka od počatia až po prirodzenú smrť.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 23.04.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na apríl: Za tých, ktorí v krajinách pod diktatúrou, autoritárskym režimom alebo s oslabenou demokraciou bojujú za základné práva, riskujúc vlastné životy.
  • Úmysel KBS na apríl: Aby sme príkladným slávením Veľkej noci prinášali svetu nádej na víťazstvo Božej pravdy a spravodlivosti.
  • Modlí sa o. Pavol Jurčaga.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
  • Za obrátenie môjho syna Petra a jeho otca Petra, pre syna za dobrú celoživotnú veriacu partnerku, za zdravie a Božiu ochranu pre moju rodinu a blízkych, dary Ducha Svätého, posilu, za zastavenie pandémie a uzdravenie chorých. Terézia
  • Za milosť uzdravenia syna Rudolfa od závislosti na alkohole. Marta
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.