TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cirkev, v ktorej som rád

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cirkev, v ktorej som rád zdroj foto: pexels.com

Na prvú pôstnu nedeľu vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, bratislavského pomocného biskupa.

“Verte evanjeliu!“ To sú Ježišove posledné slová, ktoré čítame v evanjeliu tejto nedele.  A to evanjelium ma vyzýva vyznať Boha za každých okolností. Aj pri sčítaní obyvateľstva. Preto nevyplním  kolónku sčítacieho dotazníka o mojom náboženskom vyznaní len ako nejakú suchopárnu úradnú povinnosť. Vyplním ju s pocitom vďačnosti voči Bohu. Za to, že môžem vyznávať plnosť Ježišovho posolstva v Katolíckej cirkvi. Lebo v tejto Cirkvi môžem prijímať rozhrešenie aj Eucharistiu, mať hlboké spoločenstvo s Bohom aj ľuďmi. Lebo v tejto Cirkvi sa najdôslednejšie ctí dôstojnosť človeka od počatia až po prirodzenú smrť.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Vaše úmysly 24.09.2021

  • Všeobecný úmysel apoštolátu modlitby na september: Aby sme všetci vedeli robiť odvážne rozhodnutia v prospech jednoduchého životného štýlu, šetrnému voči životnému prostrediu, a aby sme sa tešili z mládeže, ktorá si radikálne osvojila tento štýl.
  • Úmysel KBS na september: Aby sa posolstvo evanjelia stávalo viditeľným v praktických činoch a živote našej spoločnosti.
  • Chcete, aby sa za vás modlili kňazi v Rádiu LUMEN? Napíšte nám svoju prosbu na umysel@lumen.sk a my ju uverejníme na tomto mieste
Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.