TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cez vernosť k večnosti

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cez vernosť k večnosti zdroj foto: pexels.com

Na 19. nedeľu v Cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Keď Ježiš učil svojich modliť sa, v Otčenáši ich pozval vravieť aj „chlieb náš každodenný daj nám dnes“. Slovo „každodenný“ tu má kľúčový význam, lebo nepriamo je to výzva byť každodenne v postoji pokorného očakávania Božích darov. Prosiť každodenne - to je o vernosti, vytrvalosti, oddanej závislosti na Bohu. Preto ani manna na púšti nebola skladovateľná: ak by sa ňou niekto chcel zásobiť, zhorknutá manna by na druhý deň bola nepoužiteľná. Na púšti sa Boh ukázal ako verný a štedrý darca, každodenne pripravený sýtiť svoj ľud. Ak teda Ježiš nadväzujúc na mannu, sám seba označí za bezkonkurenčný nutričný vrchol duše, on osobne je ten žiadaný každodenný chlieb z neba pre dušu. Chlieb dvíhajúci  človeka zo zeme do neba. Aby sme napokon po vernom prežívaní pozemskej každodennosti posilňovaní chlebom z neba  mohli dozrieť do veľkého nekočiaceho dňa večnosti, večného "teraz" v Božej prítomnosti.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.