TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cez vernosť k večnosti

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Cez vernosť k večnosti zdroj foto: pexels.com

Na 19. nedeľu v Cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Keď Ježiš učil svojich modliť sa, v Otčenáši ich pozval vravieť aj „chlieb náš každodenný daj nám dnes“. Slovo „každodenný“ tu má kľúčový význam, lebo nepriamo je to výzva byť každodenne v postoji pokorného očakávania Božích darov. Prosiť každodenne - to je o vernosti, vytrvalosti, oddanej závislosti na Bohu. Preto ani manna na púšti nebola skladovateľná: ak by sa ňou niekto chcel zásobiť, zhorknutá manna by na druhý deň bola nepoužiteľná. Na púšti sa Boh ukázal ako verný a štedrý darca, každodenne pripravený sýtiť svoj ľud. Ak teda Ježiš nadväzujúc na mannu, sám seba označí za bezkonkurenčný nutričný vrchol duše, on osobne je ten žiadaný každodenný chlieb z neba pre dušu. Chlieb dvíhajúci  človeka zo zeme do neba. Aby sme napokon po vernom prežívaní pozemskej každodennosti posilňovaní chlebom z neba  mohli dozrieť do veľkého nekočiaceho dňa večnosti, večného "teraz" v Božej prítomnosti.  

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.