TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Aj ty prinášaj svetlo!

Nedeľné zamyslenie biskupa Jozefa Haľka: Aj ty prinášaj svetlo! zdroj foto: pexels.com

Na 15. nedeľu v Cezročnom období vám prinášame zamyslenie Mons. Jozefa Haľka, pomocného biskupa Bratislavskej arcidiecézy.

Ježišovo pozvanie v dnešnom Evanjeliu „vyháňať zlých duchov“ by na prvý pohľad mohlo znieť ako neaktuálne. Ako môžem ja, veriaci z 21. storočia, vyháňať zlých duchov? No predsa tým, že naplním sľub daný už pri prijatí sviatosti birmovania: budem so živou vierou spolupracovať s dobrým Duchom, Duchom Svätým. Všade, kam prídem. Ako svetlo automaticky zaháňa tmu, Duch Svätý, jeho dary a ovocie automaticky vytesňujú zlého ducha. Platí to už na úrovni jednoduchej každodennej komunikácie. Keď prinášam pozitívne témy, keď mám voči iným podporný a láskyplný prístup, keď do negatívnych nálad ponúknem lúč nádeje – to všetko sú spôsoby, ako vyháňať zlého ducha nelásky, beznádeje a rezignácie. Preto je dôležité už ráno poprosiť Ježiša o jeho Ducha Svätého: pomôž mi Pane byť dnes poslom svetla, nádeje a všetko prenikajúcej lásky.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.