TopTip

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Koho počúvam?

Nedeľné zamyslenie biskupa Jána Kuboša: Koho počúvam? zdroj foto: pexels.com

Na 2. pôstnu nedeľu v liturgickom roku C vám ponúkame zamyslenie Mons. Jána Kuboša, spišského diecézneho administrátora.

„Ježiš vzal so sebou Petra, Jána a Jakuba a vystúpil na vrch modliť sa. Ako sa modlil, zmenil sa vzhľad jeho tváre a jeho odev zažiaril belobou. ... Peter povedal Ježišovi: "Učiteľ, dobre je nám tu. Urobme tri stánky: jeden tebe, jeden Mojžišovi a jeden Eliášovi." Nevedel, čo hovorí. Kým toto hovoril, utvoril sa oblak a zahalil ich. Keď vstúpili do oblaku, zmocnil sa ich strach. A z oblaku zaznel hlas: "Toto je môj vyvolený Syn, počúvajte ho!"“ (Lk 6, 28b-35).

Denne počujeme množstvo slov. Niektoré preletia akoby ponad nás, iné nás zasiahnu v hĺbke duše. Popri slovách týkajúcich sa nášho každodenného života sú tu aj „slová večného života“, slová, ktoré súvisia s modlitbou. Nielen s ústnou modlitbou, ale s modlitbou srdca. Ovocím takejto modlitby je vnútorný pokoj. Preto apoštol Peter na hore Premenenia konštatuje: „Učiteľ, dobre je nám tu“.

 

Slová Nebeského Otca, ktorý nazýva Ježiša svojím Synom, sú adresované nielen Petrovi, Jakubovi a Jánovi, ale nám všetkým: Toto je môj vyvolený Syn, počúvajte ho!  

V našich modlitbách sme zabudli počúvať Ježiša. On nám svojím premenením pripomína, že do slávy sa ide cez kríž a utrpenie.  Veď práve on napokon „pretvorí naše úbohé telo, aby sa stalo podobným jeho oslávenému telu“ (Flp 3,21).

V tieto dni počúvame o množstve utrpenia. Počúvame slová o vojne, o veľkých krivdách, slová, ktoré sa nepočúvajú dobre. Zaumieňme si, že ešte s väčším úsilím budeme počúvať milovaného a vyvoleného Božieho Syna, v ktorom má Otec zaľúbenie.

Aby sme - naplnení Kristom a jeho slovami večného života - umožnili konštatovať každému, kto sa ocitne v našej prítomnosti: „dobre je mi tu...“

Amen.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

V prípade, že žijete v zahraničí napríklad projekt
House project with habitable attic space and ground floor room.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.