TopTip

Nedeľné zamyslenie arcibiskupa Stanislava Zvolenského: Vzkriesenie zmenilo beh ľudských dejín

Nedeľné zamyslenie arcibiskupa Stanislava Zvolenského: Vzkriesenie zmenilo beh ľudských dejín

Dnes pri veľkonočnej svätej omši cez deň počúvame úryvok evanjelia svätého Jána, ktorý nám opisuje udalosť, ako na podnet Márie Magdalény apoštoli Peter a Ján bežali k hrobu Pána Ježiša a zistili, že hrob je prázdny a plachty, v ktorých bolo zabalené telo Pána Ježiša, sú poukladané v hrobe. Toto zistenie ich hlboko zasiahlo a znepokojilo, ale evanjelista dodáva, že v tej chvíli „ešte totiž nechápali Písmo, že má vstať z mŕtvych.“ (Jn 20,9).

My dnes už aj na základe následného pochopenia Písma apoštolmi a na základe ich svedectva, vieme pokorne, s dôverou a radosťou povedať, že Pán vstal zmŕtvych. Zároveň si vieme znova uvedomiť, že smrť a vzkriesenie nášho Pána je udalosťou, ktorá má svoj pôvod v neprekonateľnej Božej láske. Je to víťazstvo Božej lásky, ktoré nás vyslobodilo z otroctva hriechu a smrti. Je to víťazstvo lásky Boha Otca, ktorý vydáva Syna za spásu sveta; je to víťazstvo lásky Boha Syna, ktorý sa odovzdáva Otcovej vôli za nás všetkých; je to víťazstvo lásky Boha Ducha Svätého, ktorý vzkriesil Ježiša z mŕtvych a premenil jeho pozemské telo na oslávené telo. Vzkriesenie nášho Pána zmenilo beh ľudských dejín, dalo životu človeka nezničiteľný a obnovený zmysel a hodnotu.

Smrť a zmŕtvychvstanie nášho Pána sú skutočnosťou, ktorá spôsobuje, že aj my sme vzkriesení k novému životu. Náš pozemský život, ktorý smeruje k smrti, sa vierou a krstom stal pozemským životom, ktorý má v sebe silu vzkriesenia nášho Pána.

A tak ako náš Pán bol stále úplne odovzdaný svojmu Otcovi a my sa k nemu pripájame a vyznávame, že chceme navždy zostať s Bohom, naším nekonečne dobrým a milosrdným Otcom. Takto teda dnes znova vstupujeme do hĺbky veľkonočného tajomstva a obnovujeme v sebe túžbu, predsavzatie a prosbu, aby sme v radostnom posolstve veľkonočného tajomstva mohli kráčať v našom živote stále.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča
Darujte 2% Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.