TopTip

Na Spiši sa od dnes koná ďalší ročník festivalu Dni Spišského Jeruzalema 2021

Na Spiši sa od dnes koná ďalší ročník festivalu Dni Spišského Jeruzalema 2021 TK KBS

Na Spiši sa od dnes po minuloročnej prestávke bude konať ďalší ročník duchovno-kultúrneho festivalu Dni Spišského Jeruzalema 2021. Organizátorom je Spišské biskupstvo a mesto Spišské Podhradie. Podujatie sa bude konať v priestoroch kalvárie Spišský Jeruzalem, Spišskej Kapituly a mesta Spišské Podhradie. „V rámci platných hygienických opatrení je samozrejme koncipované ako súhrn zaujímavých, no predovšetkým exteriérových akcií. No, súčasť programu tvoria už zaužívané duchovné podujatia. V piatok to bude pobožnosť Krížovej cesty priamo v priestoroch Spišského Jeruzalema a v sobotu pútnická svätá omša pri Kaplnke svätého Jána a plno zaujímavých akcií. Prednáška o najstarších dejinách Spišskej Kapituly a susednej lokality Pažica, ktorá bude spojená s pôdorysnou rekonštrukciou zaniknutých stavieb na Pažici. Ďalej divadelné spracovanie kľúčových okamihov z dejín Spišskej Kapituly, recitál Spišských modlitieb z pätnásteho storočia, či koncert zoskupenia Mojše Band,“ hovorí archivár biskupského úradu Vladimír Olejník.
Ide o typologicky jedinečnú architektonickú pamiatku. Barokovú sakrálnu krajinu, ktorá zobrazuje staroveké mesto Jeruzalem. V krajine pomocou zastavení Via Dolorosa. Opäť Vladimír Olejník, archivár biskupského úradu v Spišskej Kapitule. „Nebudú chýbať tradičné a obľúbené terénne exkurzie po Spišskom Jeruzaleme, počas ktorých sa návštevníci oboznámia so vzácnosťami tejto lokality nielen z hľadiska histórie, ale aj fauny, flóry a geológie. Program je samozrejme doplnený aj o sprievodné podujatia. Pisársku dielňu či terénnu hru pre deti. Výstavy v mestskom múzeu, galérii a turistický vláčik a podobne.“

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.