TopTip

Na Slovensku vznikla iniciatíva Spolu pre Etiópiu

Na Slovensku vznikla iniciatíva Spolu pre Etiópiu TK KBS

Na Slovensku vznikla iniciatíva Spolu pre Etiópiu. Vyzýva na urgentnú pomoc obetiam vojny v tejto africkej krajine. Do iniciatívy sa zapojili slovenské mimovládne organizácie, ktoré reagujú na humanitárnu krízu v oblasti Tigray. Iniciatíva piatich organizácií, eRko, Dobrá novina, Mary´s Meals Slovensko, Nadácia Integra, Savio, Slovenská katolícka charita s podporou Platformy rozvojových organizácií - Ambrela má za cieľ vyzbierať finančné prostriedky a podporiť humanitárne aktivity, ktoré pomôžu vojnou zasiahnutým obyvateľom.
Situácia v oblasti Tigray v Etiópii je stále veľmi neprehľadná. Z krajiny utiekli desaťtisíce ľudí a podľa odhadov je štyri a pol milióna obyvateľov v humanitárnej kríze. Hovorí to Martin Simon z Nadácie Integra: „Je už silný politický tlak na vstup humanitárnej pomoci a postupne novinári, ktorí sa do Tigray dostávajú, potvrdzujú správy, ktoré sme doteraz nevedeli overiť. Už teraz najmä v zahraničných médiách sa píše o genocíde, o násilí páchanom na ľuďoch, o pošliapavaní ľudských práv, o hlade.“
Daniel Fiala, predseda eRka, tiež hovorí, že situácia v regióne Tigray v Etiópii je veľmi vážna. „Náš partner, teda sestry vincentky, ktoré pôsobia v Alitene, mnohé ušli do Mekele, do hlavného mesta regiónu, kde momentálne tiež pomáhajú, poskytujú humanitárnu pomoc ľuďom zasiahnutým vojnou,“ zdôraznil.
Na krízu v Etiópii zareagovalo päť mimovládnych organizácií, ktoré sa rozhodli pre ľudí v Tigrayi vyzbierať peniaze a takto im pomôcť. Hovorí projektový koordinátor Nadácie Integra Martin Simon. „Peniaze vyzbierané cez našu iniciatívu Spolu pre Etiópiu pôjdu na pomoc nášmu miestnemu partnerovi. Dobre pozná prostredie aj potreby komunity. Ide o pomoc pre asi 2 500 ľudí v období šiestich mesiacov.“
Mimovládne organizácie chcú v Etiópii podporiť aj projekty Kongregácie Dcér kresťanskej lásky svätého Vincenta De Paul, ktorá v regióne Tigray dlhodobo spolupracuje s Dobrou novinou i s Mary´s Meals. Ďalšie informácie o spomínanej iniciatíve sú na webovej stránke www.spolupreetiopiu.sk.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.