TopTip

Na príchod Svätého Otca sa pripravujú aj rehoľné sestry z misijnej Kongregácie služobníc Ducha Svätého

Na príchod Svätého Otca sa pripravujú aj rehoľné sestry z misijnej Kongregácie služobníc Ducha Svätého TK KBS

Na príchod Svätého Otca Františka na Slovensko sa pripravujú aj rehoľné sestry z misijnej Kongregácie služobníc Ducha Svätého. „Veľmi sa teším na príchod Svätého Otca, až sa to uskutoční. Veď je to vzácna návšteva. My sa budeme viac modliť za to, aby to bolo. Ja osobne už teraz sa modlievam vždy za úmysel Svätého Otca. Tak poviem tam, aby sa mu podarilo, aby šťastne prišiel na Slovensko,“ povedala sestra Bernadetta.
“Ja si spomínam, keď Svätý Otec Ján Pavol II prišiel na poslednú apoštolskú a pastoračnú návštevu na Slovensko, tak sme boli v Banskej Bystrici so sestričkami na tej slávnosti a prišla za nami nejaká redaktorka, nejaký redaktor a sa nás pýtal, že čo si myslíme, lebo už bol vtedy na vozíčku Svätý Otec, či má to nejaký význam, že prišiel Svätý Otec na Slovensko v takomto stave. A ja som vtedy odpovedala, že ja si myslím, že to má veľký význam, lebo je to hlava cirkvi, ktorá nás chce povzbudiť vo viere. Teraz, keď som počula, že Svätý Otec sa rozhodol prísť na Slovensko, tak som sa veľmi potešila, lebo myslím si, že práve v tejto situácii nás môže povzbudiť vo viere a môže nám dať taký nový pohľad na svet. Lebo potrebujeme odpovedať na realitu, ktorá je práve teraz, v tejto situácii či už pandémie alebo aj tých napätí, ktoré prežívame v spoločnosti. A on je poslom pokoja,“ povedala sestra Pavla.
„Ja mám veľmi rada takú jeho jednoduchú spiritualitu, úctu k Panne Márii. To zvlášť prejavuje tým, že pred každou apoštolskou cestou, pred každým dôležitým nejakým úkonom ide do Baziliky Santa Maria Maggiore, kde sa vždy modlí pred obrazom Panny Márie a tiež sa mi páči jeho spiritualita Panny Márie Rozväzovačky uzlov, tiež spiritualita Svätého Jozefa,“ dodala sestra Pavla. 

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.