TopTip

Na návštevu Svätého Otca sa môžeme pripraviť aj každodennou modlitbou desiatku ruženca

Na návštevu Svätého Otca sa môžeme pripraviť aj každodennou modlitbou desiatku ruženca TK KBS

Na septembrovú návštevu Svätého Otca na Slovensku sa môžeme pripraviť aj každodennou modlitbou jedného desiatku ruženca. Pozýva k tomu bratislavský pomocný biskup Jozef Haľko, ktorý je zodpovedný za duchovnú prípravu na návštevu pápeža. Pripomenul, že František je mariánsky ctiteľ, rozjíma denne nad 15-mi tajomstvami ruženca. „Preto vás chcem pozvať, aby sme sa odteraz modlili každý deň jeden desiatok svätého ruženca za to, aby návšteva Svätého Otca na Slovensku priniesla dobré duchovné ovocie, aby sme spolu s Máriou a Jozefom kráčali na ceste za Ježišom Kristom,“ vyzval bratislavský pomocný biskup.
Ak sa budem pravidelne každý deň modliť jeden desiatok a prosiť Pannu Máriou, aby orodovala za nás hriešnych, budeme podľa bratislavského pomocného biskupa prosiť aj o to, aby slová Svätého Otca padli na úrodnú pôdu. „Aby priniesli dobré ovocie a tým dobrým ovocím je stále hlbší a hlbší vzťah k nášmu osobnému Spasiteľovi, Vykupiteľovi, záchrancovi Ježišovi Kristovi. Takže začnime sa modliť, aby v polovici septembra sme mali hlboký duchovný zážitok,“ zdôraznil Mons. Jozef Haľko.
Pápež František ako nástupca apoštola Petra prichádza podľa pomocného biskupa Jozefa Haľka, aby nás najmä posilnil vo viere. “Túto úlohu dostal už Svätý Peter – posilňovať bratov a sestry vo viere,” dodal.

Podobné články

Počúvajte naživo

Aktuálny program

    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.
    Na tento deň zatiaľ nie je vytvorený programový plán.

počasie

Počasie podľa
P. Jurčoviča

Akcia s Prodomom

Prodom - projekty domov
ponúka viac ako 880 projektov rodinných domov.

V prípade že do poznámky pri objednávke uvediete
"RADIO LUMEN"
automaticky získavate 5% zľavu na vybraný projekt domu.

Podporte vaše rádio LUMEN klub

Pre zlepšenie kvality našich stránok používame cookies. Tým, že pokračujete v prehliadaní stránok bez zmeny nastavenia vášho prehliadača súhlasíte s ich používaním. Viacej o používaní súborov cookies.